رئیس شورای عالی دولت لیبی: توطئه‌های فرانسه در شرق مدیترانه را خنثی می‌کنیم
رئیس شورای عالی دولت لیبی: توطئه‌های فرانسه در شرق مدیترانه را خنثی می‌کنیم

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی، خالد المشری، رئیس شورای عالی دولت لیبی در گفت‌وگو با خبرنگاران در برنامه بین‌المللی استانبول که توسط مرکز روابط بین‌الملل و دیپلماسی (MID) سازماندهی شده‌ بود، اظهار کرد: روابط و مشارکت‌های رو به رشد ترکیه و لیبی، توطئه‌های فرانسه در شرق مدیترانه را ناکام خواهد کرد. فرانسه […]

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی، خالد المشری، رئیس شورای عالی دولت لیبی در گفت‌وگو با خبرنگاران در برنامه بین‌المللی استانبول که توسط مرکز روابط بین‌الملل و دیپلماسی (MID) سازماندهی شده‌ بود، اظهار کرد: روابط و مشارکت‌های رو به رشد ترکیه و لیبی، توطئه‌های فرانسه در شرق مدیترانه را ناکام خواهد کرد. فرانسه موفق نخواهد شد؛ زیرا لیبی روابط خود را با آنکارا تقویت خواهد کرد.

المشری با بیان اینکه روابط ترکیه و لیبی پیشینه تاریخی دارد، گفت: روابط خود را به لحاظ اقتصادی، نظامی و سیاسی تقویت می‌کنیم.

وی خاطرنشان کرد: ترکیه اولین و حتی تنها کشوری بود که در زمان حمله خلیفه حفتر به شرق لیبی در ۴ آوریل ۲۰۱۹، واکنش نشان داد.

المشری با بیان اینکه یونان، مصر و اسرائیل به طور مشترک برای حذف ترکیه از منابع دریای مدیترانه اقدام کرده‌اند، اذعان داشت: ترکیه و لیبی با امضای سند همکاری تحدید صلاحیت دو کشور در دریای مدیترانه از حقوق و منافع ترکیه در مدیترانه شرقی محافظت کردند.

وی تاکید کرد: اقداماتی که برای جلوگیری از استفاده ترکیه از منابع انرژی خود علیرغم داشتن حقوق در منطقه انجام شد نیز با این توافق حذف شد. لیبی و ترکیه از توطئه فرانسه در شرق مدیترانه آگاه هستند. فرانسه موفق نخواهد شد. زیرا لیبی روابط خود با آنکارا را بیشتر تقویت خواهد کرد.

انتهای پیام

منبع