رشد 41 درصدی شاخص مقاوم سازی در سیستان و بلوچستان
رشد 41 درصدی شاخص مقاوم سازی در سیستان و بلوچستان

به گزارش ایسنا- سید خلیل منبتی در بازدید از طرح های در حال اجرای بنیاد مسکن استان، با بیان اینکه کشورمان ششمین کشور بلا خیز  از نظر نرخ رخدادهای سوانح طبیعی است گفت : طبق آمار موجود، سه درصد از مجموع شهرهای ایران در نواحی کم خطر قرار دارند. وی افزود: از ۴۳ مورد حوادث […]

به گزارش ایسنا- سید خلیل منبتی در بازدید از طرح های در حال اجرای بنیاد مسکن استان، با بیان اینکه کشورمان ششمین کشور بلا خیز  از نظر نرخ رخدادهای سوانح طبیعی است گفت : طبق آمار موجود، سه درصد از مجموع شهرهای ایران در نواحی کم خطر قرار دارند.
وی افزود: از ۴۳ مورد حوادث غیر مترقبه ممکن در کل جهان حدوداً ۳۲ مورد آن در کشورمان ایران تجربه شده است
مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی سیستان و بلوچستان  ادامه داد:  بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در طول سالهای فعالیت خود نقش اصلی و محوری در بازسازی  خسارات وارده به ابنیه روستایی داشته است ، همچنین  در حوزه مسکن شهری ،  ساخت تعداد 13 هزار 120 واحد و در بخش مسکن روستایی و 111هزار  و 220 واحد مقاوم سازی شده در برابر زلزله انجام داده است .
سید خلیل منبتی گفت: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی سیستان و بلوچستان سابقه  و تجربات ارشمندی در امر بازسازی دارد که از جمله آن می توان به سیل سال 71 منطقه سیستان، طوفان گونو در سال 86، زلزله بم، سیل و زلزله 92 و سیل دی ماه 98 و در ماههای گذشته نیز به چرخند حاره ای شاهین اشاره کرد.
انتهای پیام

منبع