روند رسیدگی به پرونده انفجار در بندر بیروت بار دیگر متوقف شد
روند رسیدگی به پرونده انفجار در بندر بیروت بار دیگر متوقف شد

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی، تحقیقات درباره انفجار چهار اوت ۲۰۲۰ در بندر بیروت پایتخت لبنان پس از درخواست اخراج قاضی تحقیق کننده در مورد این انفجار، بار دیگر متوقف شد. به گزارش خبرگزاری «NNA» لبنان، وکلای علی حسن خلیل وزیر دارایی سابق و غازی زعیتر، وزیر سابق حمل و نقل این […]

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی، تحقیقات درباره انفجار چهار اوت ۲۰۲۰ در بندر بیروت پایتخت لبنان پس از درخواست اخراج قاضی تحقیق کننده در مورد این انفجار، بار دیگر متوقف شد.
به گزارش خبرگزاری «NNA» لبنان، وکلای علی حسن خلیل وزیر دارایی سابق و غازی زعیتر، وزیر سابق حمل و نقل این کشور علیه طارق بیطار، قاضی رسیدگی کننده شکایت کرده و خواستار “برکناری” او شده‌اند.
براساس این گزارش به همین دلیل تحقیقات درباره انفجار بندر بیروت تا زمان صدور حکم دادگاه تجدیدنظر متوقف شده است.
از سوی دیگر، قاضی بیطار پیش از درخواست اخراج وی حکم بازداشت علی حسن خلیل، وزیر سابق دارایی سابق را که در آخرین جلسه حضور نداشت، صادر کرد.
خلیل در حال حاضر به عنوان معاون جنبش امل عضو پارلمان لبنان است.
گفتنی روز چهارم اوت ۲۰۲۰ پس از آتش سوزی در انبار حاوی مواد منفجره در بندر بیروت، انفجار بسیار قوی رخ داد که کل شهر را به لرزه درآورد.
در این انفجار بیش از ۲۰۰ نفر جان باخته و بیش از ۶ هزار نفر نیز زخمی شدند. همچنین حدود ۳۰۰ هزار نفر بر اثر انفجار آواره شدند.
انتهای پیام

منبع