سن قانونی بزرگسالی در ژاپن کاهش می‌یابد
سن قانونی بزرگسالی در ژاپن کاهش می‌یابد

به گزارش ایسنا،‌ با اجرایی شدن اصلاحیه قانون مدنی از اول ماه آوریل، سن ورود به دوره بزرگسالی از ۲۰ سال فعلی به ۱۸ سال کاهش می یابد. از این تاریخ به بعد، افراد بالای ۱۸ سال می توانند بدون رضایت والدین ازدواج کنند. در حال حاضر زنان از ۱۶ سالگی و مردان از ۱۸ […]

به گزارش ایسنا،‌ با اجرایی شدن اصلاحیه قانون مدنی از اول ماه آوریل، سن ورود به دوره بزرگسالی از ۲۰ سال فعلی به ۱۸ سال کاهش می یابد.

از این تاریخ به بعد، افراد بالای ۱۸ سال می توانند بدون رضایت والدین ازدواج کنند. در حال حاضر زنان از ۱۶ سالگی و مردان از ۱۸ سالگی مجاز به ازدواج هستند اما تا سن ۲۰ سالگی رضایت والدین ضروری است.

همچنین افراد ۱۸ ساله و بالاتر می توانند بدون رضایت والدین درخواست کارت اعتباری کرده یا وام دریافت کنند. علاوه بر این، شهروند ژاپنی که در سن ۱۸ سالگی دارای تابعیت دوگانه است، دو سال فرصت دارد تا تنها یکی از آنها را انتخاب کند. در حال حاضر آنها تا سن ۲۲ سالگی فرصت دارند تصمیم بگیرند.

به گزارش ایسنا به نقل از تلویزیون ان‌اچ‌کی، این اولین بار از سال ۱۸۷۶ است که سن قانونی بزرگسالی در ژاپن کاهش می یابد و این نگرانی وجود دارد که ممکن است جوانان بیشتر در معرض خطر مشکلات مالی قرار گیرند.

انتهای پیام

منبع