سه رهبر انصارالله در لیست سیاه شورای امنیت سازمان ملل
سه رهبر انصارالله در لیست سیاه شورای امنیت سازمان ملل

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه القدس العربی، شورای امنیت سازمان ملل با اعمال تحریم‌هایی علیه محمد عبدالکریم الغماری، رئیس ستاد کل و هماهنگ کننده حملات، یوسف المدنی، یکی از فرماندهان نیروهای انصار الله و صالح مسفر صالح، مسئول مالی و لجستیکی موافقت کرد. شورای امنیت این سه تن را به عنوان «تهدیدکنندگان صلح، امنیت […]

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه القدس العربی، شورای امنیت سازمان ملل با اعمال تحریم‌هایی علیه محمد عبدالکریم الغماری، رئیس ستاد کل و هماهنگ کننده حملات، یوسف المدنی، یکی از فرماندهان نیروهای انصار الله و صالح مسفر صالح، مسئول مالی و لجستیکی موافقت کرد.

شورای امنیت این سه تن را به عنوان «تهدیدکنندگان صلح، امنیت و ثبات یمن» در این فهرست قرار داد.

طبق بیانیه کمیته تحریم سازمان ملل این تحریم‌ها شامل مسدود کردن دارایی‌های این سه رهبر انصارالله و ممنوع‌السفری آنها می‌شود، اقداماتی که به اتفاق آرا توسط کمیته تحریم‌ها که پانزده عضو شورای امنیت در آن حضور دارند، اتخاذ شد.

یمن از سال ۲۰۱۴ با جنگی مواجه است که جان ۲۳۳ هزار تن از سکنه آن را گرفته و طبق آمار سازمان ملل، باعث شده ۸۰ درصد از جمعیت ساکن این کشور که تعدادشان به حدود ۳۰ میلیون نفر می‌رسد، برای رفع نیازهای اولیه خود به حمایت‌ها و کمک‌های بشردوستانه متکی شوند.

انتهای پیام

منبع