به گزارش ایسنا، محمد علیپور در تذکر شفاهی در جریان جلسه علنی امروز مجلس گفت: امروز ۵ هزار جوان تحصیل کرده چشم انتظار اشتغال زایی و به دست آوردن یک شغل با حداقل درآمد هستند امروز در هر خانواده ای حداقل یک جوان جویای کار وجود دارد. وزارت کار و سازمان منطقه آزاد باید در […]

به گزارش ایسنا، محمد علیپور در تذکر شفاهی در جریان جلسه علنی امروز مجلس گفت: امروز ۵ هزار جوان تحصیل کرده چشم انتظار اشتغال زایی و به دست آوردن یک شغل با حداقل درآمد هستند امروز در هر خانواده ای حداقل یک جوان جویای کار وجود دارد. وزارت کار و سازمان منطقه آزاد باید در مسیر اشتغال زایی با جدیت گام بردارد.

وی در ادامه گفت: امروز جوانان به علت بیکاری سربار خانواده بوده و دچار مشکلات روحی و روانی شدند. ایجاد اشتغال وظیفه دولت است و تعیین مناطق آزاد نیز باید به دنبال برنامه ریزی برای  اشتغال زایی صورت گیرد  هدف اصلی از ایجاد منطقه آزاد ایجاد اشتغال زایی است.

نماینده مردم ماکو در مجلس گفت: تاکنون گامهای کوتاهی در این زمینه برداشته شده اما در برابر سیل جوانان بیکار تاثیری ندارد. به دنبال مطالبه مردم حوزه انتخابیه ام در دی ماه سال گذشته قرارداد خرید دستگاه ام آر ای بسته شد اما با گذشت ۹ ماه هنوز وارد منطقه نشده است که انتظار پیگیری آن را داریم.

انتهای پیام

منبع