علی‌اف: شاید ۵ درصد از اسناد پاندورا صحت دارد/به رسمیت شناختن طالبان مشروط است
علی‌اف: شاید ۵ درصد از اسناد پاندورا صحت دارد/به رسمیت شناختن طالبان مشروط است

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، پیشتر وبسایت گاردین گزارش کرد که خانواده علی‌اف در سال‌های اخیر ۵۴۰ میلیون دلار از ارزش اموالشان را در انگلیس فروختند. علی‌اف در مصاحبه با یک روزنامه ایتالیایی گفت: صادقانه بگم که مواردی را که در اسناد پاندورا ذکر شده بود، نخوانده‌ام. البته از این قضیه مطلع […]

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، پیشتر وبسایت گاردین گزارش کرد که خانواده علی‌اف در سال‌های اخیر ۵۴۰ میلیون دلار از ارزش اموالشان را در انگلیس فروختند.
علی‌اف در مصاحبه با یک روزنامه ایتالیایی گفت: صادقانه بگم که مواردی را که در اسناد پاندورا ذکر شده بود، نخوانده‌ام. البته از این قضیه مطلع شدم و احتمالا فقط ۵ درصد از هر آنچه که نوشته شده است، حقیقت دارد و بقیه موارد دروغ است.
علی‌اف، رئیس جمهوری آذربایجان همچنین افزود: زندگی من بر همگان مشخص است و هیچ چیز مبهمی وجود ندارد. در ضمن قبل از اینکه رئیس جمهور بشوم، یک کارآفرین موفق بودم. پس از رئیس جمهور شدن، من مستقیما درگیر تجارت نبودم و تجارت را به خانواده‌ام منتقل کردم. احتمالا خواهید فهمید که برخلاف دیگر مردم غرب، که تمام میراث خود را به گربه‌ها و سگ‌ها سپرده‌اند، در ایتالیا و آذربایجان ما ارزش‌های خانوادگی را رعایت می‌کنیم.
او افزود: بنابراین، من کل تجارت خود را به فرزندانم سپرده‌ام. آن‌ها به تجارت خود ادامه می‌دهند. آن‌ها عمدتا در آذربایجان سرمایه گذاری می‌کنند و همچنین سرمایه گذاری‌هایی در خارج از جمهوری آذربایجان دارند. تمامی تجارت‌های آن‌ها شفاف و از سوی جوامع بین‌المللی تایید شده است و هیچ شخصی نمی‌تواند ادعا کند که ما مرتکب اشتباهی شده‌ایم.
همچنین الهام علی‌اف در رابطه با به رسمیت شناختن طالبان گفت که اگر باکو نشانه‌های مثبتی از سوی مقامات جدید در کابل ببیند، باکو رفتار مناسبی را از خود در قبال طالبان نشان خواهد داد.
وی افزود: در حال حاضر، یک دولت جدید در حال شکل گیری در افغانستان است. اگر ما همکاری و رویکردی مثبت از این دولت مشاهده کنیم، بی‌شک به طرز قابل قبول به آن‌ها پاسخ خواهیم داد. قانون اصلی سیاست خارجه آذربایجان “استقلال” است. سیاست خارجی ما کاملا عاری از هرگونه سلطه خارجی است. اصل دوم “عمل گرایی” است و ما موقعیت خود را بر اساس این اصل شکل می‌دهیم.
انتهای پیام

منبع