قرارگیری استان تهران در مسیر توسعه با رویکرد اسناد بالادستی/ تزریق ۱۱.۵ میلیون واکسن در تهران
قرارگیری استان تهران در مسیر توسعه با رویکرد اسناد بالادستی/ تزریق ۱۱.۵ میلیون واکسن در تهران

به گزارش ایسنا، انوشیروان محسنی بندپی در مراسم تکریم و معارفه استاندار تهران ضمن تبریک هلول ماه ربیع الاول و هفته نیروی انتظامی، گفت: قطعا عملکرد نیروی انتظامی در کاهش جرایم و ناهنجاری‌ها ظرف چهار سال گذشته نقش موثری در رشد اقتصادی و توسعه استان داشته است. چرا که تامین امنیت که توسط نیروی انتظامی […]

به گزارش ایسنا، انوشیروان محسنی بندپی در مراسم تکریم و معارفه استاندار تهران ضمن تبریک هلول ماه ربیع الاول و هفته نیروی انتظامی، گفت: قطعا عملکرد نیروی انتظامی در کاهش جرایم و ناهنجاری‌ها ظرف چهار سال گذشته نقش موثری در رشد اقتصادی و توسعه استان داشته است. چرا که تامین امنیت که توسط نیروی انتظامی انجام می‌شود در رشد اقتصادی و توسعه بسیار حائز اهمیت است.
وی افزود: در استان تهران با همکاری سازمان مدیریت استان، شورای معاونین و نخبگان راهبردهای اساسی را پیگیری کردیم. تدوین نقشه راه توسعه استان بر اساس رویکردهای نوین و تکیه بر سند آمایش استان و شهرستان‌ها از مهمترین این راهبردها بوده است.
وی با اشاره به تراکم جمعیتی بالا در استان تهران گفت: میانگین حضور دانش آموزان در کلاس‌های استان تهران ۳۲ نفر است. در حالیکه این رقم در میانگین کشوری ۲۴ نفر است. از سوی دیگر در زیرساخت‌های حوزه سلامت و بهداشت نیز تهران در پایین ترین رتبه کشوری قرار دارد که در جهت افزایش ظرفیت تخت‌های بیمارستانی گام‌های بسیار موثری برداشته شد.
وی ادامه داد: بازیابی اقتدار و تسخیر سنگرهای هویت بخشی به جایگاه استانداری تهران از دیگر اقداماتی بود که به صورت جدی پیگیری شد. تکیه بر نیروی انسانی شایسته و با انگیزه در بدنه دستگاه‌های اجرایی استان مورد توجه قرار گرفت. در همین راستا فرمانداران بر اساس سوابق، نمره گذاری و ارزشیابی تعیین شدند. در حالیکه برای این موضوع فشار زیادی به من وارد شد ولی تحمل کردم و نهایتا حاصل این راهبردها عملکردهای مناسب در حوزه سیاسی، اجتماعی و … بود به شکلی که در استعلام برخط و تنظیم صورتجلسات آنلاین انتخابات استان تهران ۲۳ پله صعود کرد.
استاندار سابق تهران با تاکید بر کاهش زمان صدور مجوز برای سمن‌ها، گفت: معتقد بودیم حل مشکلات با رویکرد اجتماعی امکانپذیر است. در حوزه امنیتی نیز ظرفیت‌های بالای شورای تامین استان مورد استفاده قرار گرفت. به شکلی که پیش بینی، پیشگیری و ورود مقتدرانه به موقع در مسائل مختلف فراهم شد. در استان تهران با تغییرات بورس، تجمع در استان شکل می‌گرفت اما خوشبختانه با حضور مقتدرانه و شبانه روزی ناجا در مسیر تامین امنیت اقدام شد و با همراهی دستگاه‌های مختلف بسیاری از مشکلات حل و فصل شد. درحالیکه همه هدفگذاری دشمن برای بر هم زدن انتخابات در تهران بود اما به بهترین شکل ممکن امنیت انتخابات تامین شد. همچنین در حوزه عمرانی قفل و بست‌های سر راه توسعه استان باز شد.
وی افزود: با تسهیل مسیر توسعه در استان شاهد اتفاقاتی همچون تحقق متروی اسلامشهر، ایجاد تفاهم‌نامه میان شهرداری تهران و شرکت عمران جدید پرند بودیم که امیدواریم در میانه سال ۱۴۰۱ این خط مترو به بهره برداری برسد. همچنین متروی پردیس نیز با همکاری محیط زیست استان تهران مجوزهای لازم را دریافت کرد.
محسنی بندپی با اشاره به تاکید رئیس جمهور در انشاء حکم استاندار جدید تهران در خصوص موضوع آلودگی هوا، گفت: این مطلب یعنی توجه به حمل و نقل ریلی در تهران باید با برنامه ریزی و راهبردی مناسب به صورتی جدی مد نظر قرار گیرد. در حوزه اقتصادی نیز راهبرد اصلی ما فرمایشات مقام معظم رهبری بود که برنامه ریزی ها برای تحقق تاکیدات ایشان ظرف سه سال اخیر انجام شد. در همین راستا ۴۳ هزار واحد تولیدی در صنعت، معدن و کشاورزی داریم که ۱۱۹۵ واحد فعالیت‌شان متوقف شده بود که در سال ۹۹، ۳۲۲ واحد فعال شدند و در شش ماهه امسال نیز حدود ۶۰۰ واحد دیگر فعال شدند که نهایتا نرخ بیکاری در تابستان سال جاری برای استان تهران به ۶.۶ درصد رسید و در شش ماهه نخست امسال ۵۵ هزار و ۸۲۰ اشتغال فراهم شد، همچنین ۳۱۲ هزار مسکن مهر در استان تهران تحویل متقاضیان شد و در سیل خوزستان نیز استان تهران به عنوان استان معین ۲۵ کیلومتر “سیل بند” ایجاد کرد و با کمک فرمانداران و شهرداران استان اقدامات اثربخشی در این سیل انجام شد.
استاندار سابق تهران در بخش دیگری از صحبت‌های خود به موضوع مقابله با کرونا ویروس اشاره کرد و افزود: بلایی که در نیمه دوم سال ۹۸ همه دنیا را دچار مشکل کرد برای استان تهران با زیرساخت‌های ضعیفی که در حوزه سلامت داشت مشکلات دو چندانی را به همراه داشت اما با توان ارزشمند نیروی انسانی این استان برای ما خیلی سخت نشد. هرچه تلفات داشتیم برای ما غمبار بود اما ستاد مدیریت کرونای استان تهران با ۲۰ دستگاه شکل گرفت و در شرایطی که قدمت بیمارستان‌های تهران بالای ۵۰ سال بود در همان ابتدای کار یعنی اسفند سال ۹۸، ۱۸۰ میلیارد تومان برای تامین تجهیزات مورد نیاز بیماران کرونایی در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قرار گرفت.
وی افزود: در حال حاضر ۱۱.۵ میلیون واکسن در تهران تزریق شده که ۸.۵ میلیون آن دُز اول است. در شهرستان‌های استان تهران ۸۴ درصد و در شهر تهران ۵۳ درصد دانش آموزان در حال حاضر واکسینه شدند.
محسنی بندپی ضمن قدردانی از همکاران خود در استانداری تهران گفت: هر چه در توان داشتم برای معیشت و سلامت همکارانم به کار گرفتم و یکی از درخشان ترین زمان‌ها برای اقدامات توسعه‌ای به لحاظ آمار و ارقام فراهم شده است.
انتهای پیام

منبع