قطر: ارتباط با طالبان تنها راه پیشرفت در پرونده افغانستان است
قطر: ارتباط با طالبان تنها راه پیشرفت در پرونده افغانستان است

به گزارش ایسنا، به نقل از رویترز، محمد بن عبدالرحمن آل ثانی، وزیر خارجه قطر در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با آنتونی بلینکن، همتای آمریکایی خود در واشنگتن، پس از امضای توافقنامه‌ای که بر اساس آن قطر نقش حامی منافع دیپلماتیک آمریکا در افغانستان را بر عهده گرفت، هشدار داد که رها کردن افغانستان یک اشتباه است. وی […]

به گزارش ایسنا، به نقل از رویترز، محمد بن عبدالرحمن آل ثانی، وزیر خارجه قطر در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با آنتونی بلینکن، همتای آمریکایی خود در واشنگتن، پس از امضای توافقنامه‌ای که بر اساس آن قطر نقش حامی منافع دیپلماتیک آمریکا در افغانستان را بر عهده گرفت، هشدار داد که رها کردن افغانستان یک اشتباه است.

وی تاکید کرد که انزوای افغانستان راه حل هیچ مشکلی نیست.

وزیر امور خارجه قطر از طالبان خواست تا به تعهدات خود عمل کنند و در عین حال از جامعه جهانی خواست تا به دخالت خود در پرونده افغانستان ادامه دهد و آن را رها نکند.

وی گفت: ارتباط با طالبان تنها راه پیشروی در پرونده افغانستان است.

آل ثانی افزود که دوحه اولویت خود را کمک رسانی به مردم افغانستان به ویژه با نزدیک شدن به فصل زمستان می داند.

بلینکن نیز گفت: رویدادهای افغانستان باعث تقویت همکاری بین واشنگتن و دوحه شده است و من از امیر قطر به خاطر این کمک تشکر می‌کنم.

وی افزود: روابط ما با قطر در حال گسترش است و رویدادهای افغانستان باعث تقویت همکاری بین دو کشور شده است. یک بخش در داخل سفارت قطر در افغانستان برای ارائه خدمات کنسولی ما ایجاد خواهد شد.

وزیر خارجه آمریکا در ادامه تاکید کرد: شراکت ما با قطر در مورد مسائل منطقه ای ضروری است.

انتهای پیام

منبع