ماکرون: هفته‌های آتی برای لیبی تعیین کننده است/مرکل: ترکیه هنوز برای خروج از لیبی تردید دارد
ماکرون: هفته‌های آتی برای لیبی تعیین کننده است/مرکل: ترکیه هنوز برای خروج از لیبی تردید دارد

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، پس از برگزاری کنفرانس بین‌المللی پاریس درباره لیبی، امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه در سخنانی اظهار کرد: شش هفته آتی برای اجرای توافقات صورت گرفته در کنفرانس پاریس درباره انتخابات لیبی و نیروهای خارجی در این کشور تعیین کننده خواهد بود. وی در این باره تصریح کرد: […]

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، پس از برگزاری کنفرانس بین‌المللی پاریس درباره لیبی، امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه در سخنانی اظهار کرد: شش هفته آتی برای اجرای توافقات صورت گرفته در کنفرانس پاریس درباره انتخابات لیبی و نیروهای خارجی در این کشور تعیین کننده خواهد بود.

وی در این باره تصریح کرد: طی هفته‌های آتی ۳۰۰ “مزدور” از لیبی خارج خواهند شد.

ماکرون ادامه داد: روسیه و ترکیه باید نیروها و عناصر مزدور را هرچه سریع‌تر از لیبی خارج کنند.

اظهارات ماکرون پس از آن مطرح شد که پاریس جمعه میزبان کنفرانس بین‌المللی درباره لیبی بود.

شرکت‌کنندگان در کنفرانس بین‌المللی پاریس درباره لیبی در پایان این کنفرانس به اخلال گران در روند سیاسی این کشور هشدار داده و بر اهمیت برگزاری اولین انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی در تاریخ لیبی به شکلی “آزاد، عادلانه، فراگیر و معتبر” تاکید کردند.

از سوی دیگر، آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان گفت که ترکیه همچنان محافظه کاری‌هایی را درباره خروج نیروها از لیبی دارد اما روسیه آمادگی خود را برای خروج متقابل نیروها از لیبی اعلام کرده است.

وی افزود: انتخابات ۲۴ دسامبر لیبی نقش تعیین کننده‌ای خواهد داشت و آمادگی برای انتخابات باید به شکلی صورت بگیرد که در نهایت منجر به پذیرش نتیجه آن شود.

انتهای پیام

منبع