محمد حسنی: فلسفه تاسیس سازمان عقیدتی سیاسی معنویت محور شدن ارتش بود
محمد حسنی: فلسفه تاسیس سازمان عقیدتی سیاسی معنویت محور شدن ارتش بود

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام والمسلمین عباس محمد حسینی رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش پیش از ظهر شنبه در مراسم رونمایی از دستاوردهای فرهنگی و پیشکسوتان عرصه فرهنگ با اشاره به فرارسیدن سالروز تاسیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش به بیان تاریخچه‌ای از تاسیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش پرداخت و گفت: ۲۳ مهر سال ۱۳۵۸ تاسیس عقیدتی […]

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام والمسلمین عباس محمد حسینی رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش پیش از ظهر شنبه در مراسم رونمایی از دستاوردهای فرهنگی و پیشکسوتان عرصه فرهنگ با اشاره به فرارسیدن سالروز تاسیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش به بیان تاریخچه‌ای از تاسیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش پرداخت و گفت: ۲۳ مهر سال ۱۳۵۸ تاسیس عقیدتی سیاسی در ارتش به تصویب اعضای کمیته نظامی انقلاب رسید و فردای آن روز این موضوع به تصویب شورای عالی انقلاب رسید و از آن روز به بعد عقیدتی سیاسی ارتش ماموریت‌های محوله را تحت مدیریت مقام معظم رهبری انجام داد و به نوعی نخستین رئیس رسمی عقیدتی سیاسی ارتش در آن مقطع ایشان بودند.

وی با بیان اینکه پیشنهاد این تشکیلات را مقام معظم رهبری خدمت بنیانگذار جمهوری اسلامی ارایه کردند و این پیشنهاد به تصویب رسید، افزود: فلسفه تاسیس سازمان عقیدتی سیاسی در ارتش این بود که ارتش جمهوری اسلامی ایران ارتشی معنویت محور شود؛ در همین راستا نیز رهبری در یکی از سخنرانی‌های‌شان فرمودند که کار اصلی عقیدتی سیاسی آوردن دل ها به سوی خداست. امام خمینی (ره) نیز درباره نقش این سازمان فرمودند که عقیدتی سیاسی در ارتش جمهوری اسلامی ایران، آبروی اسلام است.


رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش خاطر نشان کرد: الحمدالله سازمان عقیدتی سیاسی ارتش امروز توانسته است در مسیر تحقق اهدافی که در روز نخست تبیین شده بود، عمل کند، اما اقدامات انجام شده تمام اقدامی نیست که باید انجام می‌شد. اقدامات بسیاری باید انجام دهیم،  اما مهمترین کار ما در آینده فراگیرسازی طرح های فرهنگی مصباح بصورت کامل است. امروز به لطف خدا این طرح‌ها جایگاه خود را در همه‌ی ارکان ارتش بدست آوردند و پیشرفت‌هایی نیز در این خصوص حاصل شده است.
انتهای پیام

منبع