مخالفان کودتای سودان خیابان‌های اصلی خارطوم و شهرهای دیگر را بستند
مخالفان کودتای سودان خیابان‌های اصلی خارطوم و شهرهای دیگر را بستند

به گزارش ایسنا، به نقل از روزنامه رأی الیوم، معترضان سودانی مخالف کودتا شامگاه شنبه برخی خیابان‌های اصلی در خارطوم و شهرهای بحری و ام درمان را در راستای فراخوان‌ها برای نافرمانی مدنی بستند. صبح امروز(یکشنبه) برخی فروشگاه‌ها در خارطوم باز بودند و برخی دیگر بسته بودند و شاهدان عینی از ایجاد ایست‌هایی در برخی […]

به گزارش ایسنا، به نقل از روزنامه رأی الیوم، معترضان سودانی مخالف کودتا شامگاه شنبه برخی خیابان‌های اصلی در خارطوم و شهرهای بحری و ام درمان را در راستای فراخوان‌ها برای نافرمانی مدنی بستند.

صبح امروز(یکشنبه) برخی فروشگاه‌ها در خارطوم باز بودند و برخی دیگر بسته بودند و شاهدان عینی از ایجاد ایست‌هایی در برخی خیابان‌های ام درمان و بحری خبر دادند.

جمعیت مشاغل سودان از رهبران اعتراضات ۲۰۱۹ که به سرنگونی نظام عمر البشیر، رئیس جمهور سابق منجر شد، خواسته بود برای نافرمانی مدنی فراگیر طی امروز یکشنبه و فردا دوشنبه آماده شوند.

این جمعیت شنبه اعلام کرد: مردم سودان با کودتای نظامی مخالفند. نافرمانی مدنی یکی از انواع مقاومت مسالمت‌آمیز در برابر نظام‌های دیکتاتوری و به معنای مخالفت با تعامل با تصمیمات کودتاچیان است.

عبدالفتاح البرهان، فرمانده ارتش سودان ۲۵ اکتبر از اعلام حالت فوق العاده و انحلال شورای حاکمیتی و کابینه خبر داد.

انتهای پیام

منبع