مسمومیت ۲۰۶ نفر با مونوکسید کربن از ابتدای مهر
مسمومیت ۲۰۶ نفر با مونوکسید کربن از ابتدای مهر

دکتر یحیی صالح طبری در گفت‌وگو با ایسنا در این‌باره اظهار کرد: بر اساس آمار از ابتدای ماه مهر تا روز جمعه ۲۱ آبان، متاسفانه در سطح استان تهران ۲۰۶ نفر دچار مسمومیت با گاز مونوکسید کربن شدند. وی با اشاره به خطرناک‌بودن مسمومیت با گاز مونوکسید کربن گفت: از آنجا که مونوکسید کربن گازی […]

دکتر یحیی صالح طبری در گفت‌وگو با ایسنا در این‌باره اظهار کرد: بر اساس آمار از ابتدای ماه مهر تا روز جمعه ۲۱ آبان، متاسفانه در سطح استان تهران ۲۰۶ نفر دچار مسمومیت با گاز مونوکسید کربن شدند.

وی با اشاره به خطرناک‌بودن مسمومیت با گاز مونوکسید کربن گفت: از آنجا که مونوکسید کربن گازی بی‌رنگ و بی‌بو است امکان تشخیص آن برای فرد در معرض کم است اما با این حال گازی کشنده است.

سرپرست مرکز اورژانس تهران گفت: علائم مسمومیت با گاز مونوکسید کربن سردرد، سرگیجه، تهوع، تپش قلب و تنگی نفس بوده و تقریبا مانند علائم سرماخوردگی است. همچنین کاهش هوشیاری نیز از سایر علائم آن است.

وی تاکید کرد: به شهروندان توصیه می‌کنیم به محض مشاهده علائم حتما از تهویه مناسب محیط و سیستم ایمنی وسیله گرمایشی اطمینان حاصل کنند و ضمن ترک محیط این مورد را به اورژانس ۱۱۵ اطلاع دهند.

انتهای پیام

منبع