منابع یمنی: تمامی مناطق حدیده جز الخوخه پاکسازی شده است
منابع یمنی: تمامی مناطق حدیده جز الخوخه پاکسازی شده است

به گزارش ایسنا، منابع یمنی به شبکه المیادین گفتند که نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن وابسته به جنبش انصارالله تمامی مناطق استان حدیده را پاکسازی کرده‌اند و تنها شهرستان “الخوخه” در مقابل آنها باقی مانده است. این منابع گفتند که خروج نیروهای ائتلاف متجاوز عربی به سرکردگی عربستان سعودی از سواحل غربی استان حدیده […]

به گزارش ایسنا، منابع یمنی به شبکه المیادین گفتند که نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن وابسته به جنبش انصارالله تمامی مناطق استان حدیده را پاکسازی کرده‌اند و تنها شهرستان “الخوخه” در مقابل آنها باقی مانده است.

این منابع گفتند که خروج نیروهای ائتلاف متجاوز عربی به سرکردگی عربستان سعودی از سواحل غربی استان حدیده به دلیل نگرانی آمریکا و امارات از تحولات استان مأرب صورت گرفته است.

منابع المیادین گزارش دادند که نیروهای ائتلاف در اقدامی پیشگیرانه از تحمل یک شکست نظامی سنگین، می‌خواهند موقعیت خود را در جنوب یمن بهتر کنند.

این منابع همچنین گزارش دادند: ارتش و کمیته‌های مردمی یمن کنترل ساحل را به‌طور کامل در دست گرفته‌اند و در حال حاضر درگیری‌ها در الخوخه و “حیس” در جریان است.

منابع مذکور در ادامه از احتمال تکمیل آزادسازی و پاکسازی الخوخه طی امروز (شنبه) خبر دادند.

پیش از این منابع خبری یمن اعلام کرد بودند که نیروهای مسلح یمن وابسته به جنبش انصارالله در این کشور در پی عقب‌نشینی‌های ناگهانی نیروهای ائتلاف سعودی از مناطق گسترده‌ای از شهر الصالح، منطقه کیلومتر ۱۶، مجتمع اخوان ثابت در شرق شهر حدیده، منطقه المنظر در اطراف فرودگاه حدیده، مناطق النخیله، الشجیره، قضبه، الجریبه، الطایف و دیگر مناطق در منطقه الدریهمی در جنوب استان حدیده، کار تامین امنیت خیابان فرودگاه حدیده، مجتمع صنایع لبنیاتی و غذایی، انبارهای غلات و ده‌ها پایگاه موجود در شرق شهر حدیده را آغاز کردند.

انتهای پیام

منبع