میرتاج‌الدینی: مخاطب اصلی رهنمودهای رهبری مسئولان هستند
میرتاج‌الدینی: مخاطب اصلی رهنمودهای رهبری مسئولان هستند

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام سیدمحمدرضا میرتاج‌الدینی در جلسه علنی امروز(یکشنبه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور گفت: در فصل پایان سالی که از سوی رهبر فرزانه انقلاب به نام رفع موانع تولید و پشتیبانی‌ها نامگذاری شده، قرار داریم. مخاطب این رهنمود راهبردی، تولید کنندگان نیستند بلکه مخاطب اصلی آن مسئولان هستند. نماینده مردم […]

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام سیدمحمدرضا میرتاج‌الدینی در جلسه علنی امروز(یکشنبه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور گفت: در فصل پایان سالی که از سوی رهبر فرزانه انقلاب به نام رفع موانع تولید و پشتیبانی‌ها نامگذاری شده، قرار داریم. مخاطب این رهنمود راهبردی، تولید کنندگان نیستند بلکه مخاطب اصلی آن مسئولان هستند.

نماینده مردم تبریز و آذرشهر و اسکو در مجلس گفت: دولتی که رفت، کارنامه قابل قبولی از خود بر جای نگذاشت. بخشنامه‌های متعدد در دوره‌های کوتاه مدت ثبات اقتصادی را از بین برد و میلیون‌ها تن کالا در گمرکات انباشته شد.

وی افزود: صدها واحد تولیدی به خاطر شرایط بد اقتصادی، گرفتار ضوابط پیچیده و خودساخته بانک‌ها شدند و برخی از آن‌ها به تعطیلی کشیده شدند. در این میان ورود قوه قضاییه برای حمایت از تولید مخصوصا اقدام شجاعانه نسبت به املاک تملیکی و باز کردن قفل‌های آن امیدی در دل تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی ایجاد کرد. امید است با اصلاح سیاست‌ها و رویکردهای دولت گذشته، گام‌های جدیدی برای توسعه تولید و تحقق بخشی به رهنمودهای رهبری برداشته شود.

نایب رئیس فراکسیون انقلاب اسلامی با بیان اینکه احکام صادره در سازمان تعزیرات در راستای توسعه تولید نیست، گفت: بدون توجه به جایگاه تولید احکام شدیدی صادر می‌شود که بعضا منجر به بیکاری کارگران و تعطیلی کارخانجات می‌شود که نمونه‌ای از این، در نامه دادستانی کل کشور خطاب به وزیر دادگستری آمده است.

میرتاج الدینی در پایان گفت: امروز وقت عمل است و انتظار می‌رود که هرچه سریع‌‎تر به دستور رهبر معظم انقلاب برای رفع موانع تولید اقدام شود.

انتهای پیام

منبع