نادران: دولت لایحه رتبه‌بندی معلمان را پس بگیرد
نادران: دولت لایحه رتبه‌بندی معلمان را پس بگیرد

به گزارش ایسنا، الیاس نادران در مخالفت با تقاضای برخی از نمایندگان برای در اولویت قرار گرفتن بررسی لایحه رتبه‌بندی معلمان در مجلس گفت: بار مالی این موضوع باید پیش بینی شده باشد وقتی لایحه بودجه ۱۴۰۰ در حال بررسی بود دوستان در مجلس پیش بینی‌هایی انجام دادند و قرار شد برای معادل آن بار […]

به گزارش ایسنا، الیاس نادران در مخالفت با تقاضای برخی از نمایندگان برای در اولویت قرار گرفتن بررسی لایحه رتبه‌بندی معلمان در مجلس گفت: بار مالی این موضوع باید پیش بینی شده باشد وقتی لایحه بودجه ۱۴۰۰ در حال بررسی بود دوستان در مجلس پیش بینی‌هایی انجام دادند و قرار شد برای معادل آن بار مالی برنامه داشته باشند اما امروز گویا بار مالی ۱۰ برابر آن چیزی می‌باشد که در بند «و» بودجه آمده بود.
وی اضافه کرد: اگر تکلیف بار مالی این لایحه روشن نشود اگر محدوده اعتبارات را مشخص نکنیم وعده‌ای خواهیم داد که اجرایی نخواهد شد. مانند موضوع اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها که گفتند این مشکل با ۳۰۰۰ میلیارد تومان حل می‌شود اما امروز گفته‌اند که کسری ۱۰ هزار میلیارد تومانی وجود دارد.
این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: مجلس و دولت باید محدوده هزینه‌ها را مشخص کند، دولت و مجلس شورای اسلامی باید تصمیم مشترکی اتخاذ کنند و معتقدم دولت فعلا لایحه را پس بگیرد و مجلس بار مالی آن را مشخص و درباره منابع تصمیم‌گیری کنند. نباید در این حوزه عجله کرد چرا که عجله کردن در این موضوع باعث ایجاد مطالبه و قرار گرفتن چندین میلیون فرهنگی در مقابل نظام می‌شود.
در ادامه رحمت‌الله نوروزی نماینده مردم علی‌آباد کتول در مجلس شورای اسلامی در مخالفت با اظهارات نادران و در موافقت با در اولویت‌ قرار گرفتن لایحه رتبه‌بندی معلمان عنوان کرد: امروز نگاه فرهنگیان کل کشور به نمایندگان مجلس است، به این موضوع توجه کنید که مخالفان، نمایندگان محترم تهران هستند چرا که ارتباط آنها با جامعه فرهنگی کم می‌باشد.
وی اضافه کرد: در خصوص بار مالی که می‌گویند باید توجه کنیم که حقوق کل آموزش و پرورش ۱۰۰ هزار میلیارد تومان است چگونه از بار مالی ۲۰۰ هزار میلیارد تومانی می‌گویند؟ چگونه است که مدیر، مدیرکل، وزیر و مرجع تقلید تعلیم و تربیت داده می‌شود؟ با دستان همین فرهنگیان یعنی طلایه‌داران تعلیم و تربیت. دلیل این مخالفت‌ها چیست؟ جامعه فرهنگیان از ما توقع دارند. ۱۰ سال است ما به دنبال این بحث می‌باشیم چرا نمایندگان تهران با این موضوع مخالفت می‌کنند؟
نوروزی عنوان کرد: منظور من تمام نمایندگان تهران نیست بلکه نمایندگانی است که مخالف این اولویت قرار گرفتن هستند چرا که با مشکل آموزش و پرورش در شهرستان‌ها و مدارس آشنا نیستند و نگرانی معلم‌ها را درک نمی‌کنند. باید تلاش کنیم آموزش و پرورش در برنامه هفتم توسعه پویا و فعال باشد. در کشورهای موفق جهان معلم جایگاه اول را دارد ابتدا معلم و بعد پزشک. آقای نادران و توانگر چرا مخالفت می‌کنید؟
وی در پایان اظهار کرد: معلم دغدغه و مشکل دارد معلم در تامین معیشت نباید مشکل داشته باشد از شما می‌خواهم که به این اولویت قرار گرفتن رای بدهید.
انتهای پیام

منبع