هر نوع عملیات تروریستی و اقدامات گروههای افراطی خشونت گرا محکوم است
هر نوع عملیات تروریستی و اقدامات گروههای افراطی خشونت گرا محکوم است

به گزارش ایسنا، متن بیانیه فراکسیون حقوق بشر مجلس به شرح زیر است: «بسم الله الرحمن الرحیم ماه ربیع الاول یادآور میلادی پر از خیر و مهربانی برای تمام جهانیان است. میلاد پیامبری که همه او را محمد امین می دانستند و در کنارش احساس امنیت و صلح و دوستی داشتند. او که پیام‌آور توسعه […]

به گزارش ایسنا، متن بیانیه فراکسیون حقوق بشر مجلس به شرح زیر است:
«بسم الله الرحمن الرحیم
ماه ربیع الاول یادآور میلادی پر از خیر و مهربانی برای تمام جهانیان است. میلاد پیامبری که همه او را محمد امین می دانستند و در کنارش احساس امنیت و صلح و دوستی داشتند.
او که پیام‌آور توسعه روابط دوستانه میان ملت‌ها بر پایه احترام به اصولی همچون حقوق برابر و رفع تبعیضات ناروا بود. پیامبر عظیم الشانی که در آموزه‌هایشان به جامعه بشریت، اقدامات تعصب‌انگیز و افراطی خشونت‌گرا به شدت محکوم بوده است . بدون شک جنگ و منازعات مسلحانه می‌تواند منجر به تندروی و اشاعه افراط‌گرایی خشونت بار شود و توسعه جوامع انسانی و سلامت بشر را به خطر بیندازد.
لذا مسئولیت اولیه هر کشور اطمینان از فراهم کردن زندگی مسالمت‌آمیز و بدور از خشونت و در پرتو امنیت کامل است به نحوی که اطمینان حاصل کنند اقدامات کافی برای مبارزه با افراط‌گرایی خشونت بار انجام می‌شود.
لذا هر نوع عملیات تروریستی و اقدامات گروه های افراطی خشونت گرا بویژه حادثه دردناک قندوز کشور برادر و دوست افغانستان رامحکوم می‌کنیم و تاکید می کنیم هدف قراردادن افراد غیرنظامی، شامل زنان و کودکان در تناقض با حقوق بین‌الملل و بویژه حقوق بشر و حقوق بشردوستانه است.
بدون شک، تخریب و حملات به حرم‌ها و مکان‌های مذهبی و همچنین مکان‌های فرهنگی در تناقض آشکار با آموزه های دین مبین اسلام و حقوق بین الملل است که به هیچ وجه قابل قبول نیست و هر انسان آزاده ای آن را محکوم می کند.
 در خاتمه از تمامی کشورهای اسلامی و خواهران و برادران مسلمان مصرانه می‌خواهیم با همدیگر علیه افراط گرایی خشونت‌بار در تمامی اشکالش و نیز علیه خشونت های فرقه‌ای متحد شویم و پیام صلح و دوستی پیامبر عظیم الشان اسلام را به گوش جهانیان برسانیم.»
انتهای پیام

منبع