واکسن یادآور کرونا هنوز بهترین راه‌حل است
واکسن یادآور کرونا هنوز بهترین راه‌حل است

به گزارش ایسنا، همچنین مطالعه دیگری در این کشور نشان داده که مدت بستری شدن در بیمارستان برای مبتلایان به امیکرون در مقایسه با سویه دلتا ۲۰ تا ۲۵ درصد کاهش یافته است. بر اساس این مطالعه، تعداد بیمارانی که یک شب یا بیشتر در بیمارستان بستری شده‌اند، ۴۰ تا ۴۵ درصد کاهش یافته است. […]

به گزارش ایسنا، همچنین مطالعه دیگری در این کشور نشان داده که مدت بستری شدن در بیمارستان برای مبتلایان به امیکرون در مقایسه با سویه دلتا ۲۰ تا ۲۵ درصد کاهش یافته است.

بر اساس این مطالعه، تعداد بیمارانی که یک شب یا بیشتر در بیمارستان بستری شده‌اند، ۴۰ تا ۴۵ درصد کاهش یافته است.

“عذرا غنی” از کالج امپریال لندن که یکی از نویسندگان این مطالعه است، گفت: هرچند کاهش خطر بستری شدن در بیمارستان با نوع امیکرون دلگرم‌کننده است اما خطر سرایت این سویه بسیار بالا است.

از نظر وی واکسن یادآور “هنوز بهترین راه حل است.”

تاکنون هیچ یک از این مطالعات به طور مستقل بررسی نشده، با این حال این پژوهش‌ها مجموعه‌ای از شواهد پزشکی را تایید می‌کنند مبنی بر اینکه سویه امیکرون خفیف‌تر است. علت این امر هنوز مشخص نیست. یک علت ممکن است این باشد که سویه امیکرون ابتدا در جمعیت‌هایی شیوع پیدا کرده که مصونیت بیشتری نسبت به عفونت‌ها دارند.

بنابر گزارش دویچه وله، با این حال “پنی وارد”، پروفسور کالج کینگز لندن می‌گوید که این یافته‌ها، تغییری در این واقعیت نمی‌دهد که سویه امیکرون به شدت مسری است و حتی اگر حالا عده افرادی که به دلیل این سویه در بیمارستان بستری می‌شوند کم است اما در صورت گسترش بیماری ممکن است آمار مبتلایان به سرعت افزایش یابد.

انتهای پیام

منبع