وزیر خارجه قطر: به تعهداتمان درباره حفظ منافع دیپلماتیک آمریکا در افغانستان پایبندیم
وزیر خارجه قطر: به تعهداتمان درباره حفظ منافع دیپلماتیک آمریکا در افغانستان پایبندیم

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، محمد بن عبدالرحمن آل ثانی، وزیر خارجه قطر گفت: ما تعهدات خود را درباره نمایندگی منافع دیپلماتیک آمریکا در افغانستان جدی می‌گیریم و کارمندانی به سفارت آمریکا در کابل برای انجام دادن فعالیت‌ها اضافه خواهد شد. وی گفت: این مأموریت با توجه به اوضاع پیچیده افغانستان آسان […]

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، محمد بن عبدالرحمن آل ثانی، وزیر خارجه قطر گفت: ما تعهدات خود را درباره نمایندگی منافع دیپلماتیک آمریکا در افغانستان جدی می‌گیریم و کارمندانی به سفارت آمریکا در کابل برای انجام دادن فعالیت‌ها اضافه خواهد شد.

وی گفت: این مأموریت با توجه به اوضاع پیچیده افغانستان آسان نخواهد بود. بسیاری از مسائل پیچیده هستند که به راه حل نیاز دارند. توافقی که جمعه با آمریکا امضا کردیم به قطر به عنوان مرکز اصلی ورود افرادی که از افغانستان خارج شده‌اند، رسمیت می‌بخشد.

آمریکا و قطر هم توافق کردند که دوحه نماینده منافع دیپلماتیک ایالات متحده در افغانستان باشد.

وزیر خارجه قطر در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با آنتونی بلینکن، همتای آمریکایی خود در واشنگتن، پس از امضای توافقنامه‌ای که بر اساس آن قطر نقش حامی منافع دیپلماتیک آمریکا در افغانستان را بر عهده گرفت، هشدار داد که رها کردن افغانستان یک اشتباه است.

این اولین نمایندگی رسمی ایالات متحده در کابل از زمان خروج نیروهایش در ماه اوت خواهد بود. ایالات متحده طالبان را به رسمیت نمی‌شناسد و نمی‌خواهد که فعالیت سفارت و کنسولگری خود را در کابل از سر بگیرد.

انتهای پیام

منبع