وزیر کشور: با مدیریت اجتماعی اجازه ندهیم مسائل امنیتی ایجاد شود
وزیر کشور: با مدیریت اجتماعی اجازه ندهیم مسائل امنیتی ایجاد شود

به گزارش ایسنا، احمد وحیدی در مراسم تکریم و معارفه استاندار تهران، گفت: امروز در نقطه‌ای که نقطه امید است گرد آمده‌ایم، تهران در مرکز انقلابی قرار گرفته است که مقرر است تراکنش‌های آن روح و جان مستضعفین را به وجد بیاورد. اگر از تمدن اسلامی صحبت می‌کنیم حتما تهران در مرکز آن قرار دارد […]

به گزارش ایسنا، احمد وحیدی در مراسم تکریم و معارفه استاندار تهران، گفت: امروز در نقطه‌ای که نقطه امید است گرد آمده‌ایم، تهران در مرکز انقلابی قرار گرفته است که مقرر است تراکنش‌های آن روح و جان مستضعفین را به وجد بیاورد. اگر از تمدن اسلامی صحبت می‌کنیم حتما تهران در مرکز آن قرار دارد و جایگاه خاصی در تحقق هویت انقلابی و استمرار آن دارد.
وی افزود: تهرانی که به عصر ولایت و مرکزیتی برای عاشقان اهل بیت تبدیل شده و حضور شخصیت‌هایی همچون حضرت عبدالعظیم حسنی، امامزاده صالح و سایر امامزادگان و از حیث وجود عارفان بزرگی که در این شهر زندگی کرده و می‌کنند همگی باعث شده تهران در امن و امان باشد. در استانی با هزاران امید به سر می‌بریم که وظیفه‌ای بزرگ برای ما ایجاد می‌کند. برای همه مردم و مسئولین این شهر وظیفه بزرگی وجود دارد تا بکوشند که تهران را آنچنان که در شأن مرکزیت جهان اسلام است مدیریت و هدایت کنند.
وزیر کشور ادامه داد: باید تهرانی بدون فقر، محرومیت و با هیچ یا کمترین آسیب اجتماعی به لحاظ هویتی و قدرت اجتماعی و اقتصادی مدیریت شود. تهران اولین و بزرگترین استان صنعتی باید بتواند الگوهای بزرگی را ارائه کند. بخش زیادی از مشکلات موجود به دلیل نامناسب بودن بهره وری است. تهران باید در این عرصه پیشتاز باشد. البته در این مسابقه همگان هستند ولی باید برای تهران 14 میلیون نفری و مردم آن زندگی بهتر و بانشاط تری را فراهم کرد. تهران باید با مدیریتی که مورد تاکید مقام معظم رهبری است یعنی مدیریت مردمی، عقلانی و تحول آفرین ساخته شود. با هر تغییری نفس نوینی دمیده می‌شود که باید محترم شمرده شود و ظرفیت‌های مناسب برای تحول آفرینی های جدید را مورد توجه قرار داد.
وی ادامه داد: خدا به آقای محسنی بندپی اجر وافر دهد و به همه کسانی که به ایشان کمک کرده‌اند توفیق، قطعا با حضور آقای محسن منصوری شروع و تلاش جدید و عضو گیری جدید فراهم خواهد شد. جوانی تلاشگر، انقلابی که با ظرفیت‌های ارزشمند در این عرصه حضور پیدا کرده‌اند. بسیار خوشحالم که امانت این حوزه به خوبی به نسل جدید منتقل می‌شود. چرا که آقای منصوری یکی از برجستگان این حوزه است که با نگاه عقلانی و مدیریت مردمی و نگاه تحول آفرین به این عرصه ورود پیدا کرده است.
وزیر کشور در بخش دیگری از صحبت‌های خود با تاکید بر اینکه اگر سرمایه اجتماعی در جایی دچار خلل شده باشد باید ترمیم شود، افزود: امیدواریم با مدیریت جوان و تحول آفرین خلل به وجود آمده در سرمایه اجتماعی جبران شود. باید در رفتن به سمت افق‌های بلند به سرعت از مشکلات کوچک عبور کنیم. آقای منصوری در آخرین مسئولیت خود در بنیاد علوی هدف اصلی را محرومیت زدایی تعیین و دنبال می‌کردند که امروز نیز در کنار شهردار تهران که ایده‌های نو و خلاقانه‌ای دارند این نوید خوب را می‌دهد که کاستی‌ها و مشکلاتی که در تهران وجود دارد با سرعت هر چه بیشتر برطرف شود.
وی تاکید کرد:‌ در پناه ظرفیت‌های بزرگ معنوی ظرفیت‌های مادی استان تهران نیز بزرگ است که بزرگترین آن سرمایه انسانی موجود در این استان است. قطعا اقتصاد دانش بنیان باید در تهران موج بزند و ان شاءالله استانداری نمونه‌ای از یک مدیریت یکپارچه را به تصویر بکشد. من طرفدار این بودم که اختیار وزارتخانه‌ها واگذار شود. چرا که نیاز نیست، آب، برق و … هر یک به صورت مجزا کار کند و باید در قالب یک مدیریت یکپارچه اداره شود. بی تردید با این الگوی مدیریت اجتماعی بسیاری از مسائل امنیتی نیز قابل حل و فصل است.
وزیر کشور ضمن تبریک هفته نیروی انتظامی، گفت: نیروی انتظامی در پاسداری نظم و امنیت تلاش شبانه روزی می‌کند اما قبل از ورود این عزیزان به عرصه باید با مدیریت اجتماعی اجازه ندهیم مسائل امنیتی ایجاد شود. ظرفیت‌های خوب مردمی اجتماعی در استان تهران وجود دارد که در کنار ظرفیت‌های معنوی دستمایه و قابلیت‌های بسیار خوبی برای رسیدن به قله‌ها فراهم می‌کند.
انتهای پیام

منبع