به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری تاس، نیکولای پاتروشف، دبیر شورای امنیت ملی روسیه روز چهارشنبه پس از نشست در چارچوب گفت‌وگوهای امنیت منطقه‌ای دهلی درباره افغانستان گفت: شرکت‌کنندگان در این نشست چندجانبه حمایت قاطع خود برای برقراری صلح و ثبات در افغانستان را اعلام کردند. آن‌ها همچنین بر احترام به حاکمیت و تمامیت […]

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری تاس، نیکولای پاتروشف، دبیر شورای امنیت ملی روسیه روز چهارشنبه پس از نشست در چارچوب گفت‌وگوهای امنیت منطقه‌ای دهلی درباره افغانستان گفت: شرکت‌کنندگان در این نشست چندجانبه حمایت قاطع خود برای برقراری صلح و ثبات در افغانستان را اعلام کردند. آن‌ها همچنین بر احترام به حاکمیت و تمامیت ارضی این کشور تاکید داشتند.

پاتروشف گفت: در این دیدار بر این توافق شد که هماهنگی‌ نزدیکی‌تری میان کشورهای‌مان در قبال افغانستان از جمله در مبارزه با تروریسم و افراط‌گرایی، قاچاق مواد مخدر و مهاجرت‌های کنترل‌نشده داشته باشیم.

به گفته وی، در این نشست بر لزوم ارائه فوری کمک‌های بشردوستانه به مردم افغانستان تاکید شده است.

در این نشست همچنین بر “نقش بزرگ و مرکزی” سازمان ملل” در حل و فصل شرایط در افغانستان اشاره شده است.

دبیر شورای امنیت ملی روسیه بیان کرد: با توجه به اینکه اکثر اعضای رویداد امروز عضو سازمان همکاری شانگهای هستند، توافق کردیم که از ابزارهای حقوقی در آن زمینه به طور موثرتری استفاده شود.

پاتروشف تاکید کرد: نه تنها رسیدگی به مساله افغانستان بلکه امنیت و سعادت شماری از کشورها از جمله روسیه به میزان بموقع و موثر بودن همکاری‌های‌مان بستگی خواهد داشت.

ایران، هند، قزاقستان، قرقیزستان، روسیه، تاجیکستان، ترکمنستان و ازبکستان در تاریخ دهم نوامبر در گفت‌وگوهای امنیت منطقه‌ای درباره افغانستان شرکت کردند.

انتهای پیام

منبع