به گزارش ایسنا، نیویورک تایمز روز شنبه گزارش داد که ارتش آمریکا دو حمله هوایی را که در سال ۲۰۱۹ به سوریه انجام داد و حدود ۶۴ زن و کودک کشته شدند، پنهان کرده است. بر اساس این گزارش، دو حمله هوایی متوالی در نزدیکی روستای الباغوز به دستور یگان عملیات ویژه مخفی آمریکا که […]

به گزارش ایسنا، نیویورک تایمز روز شنبه گزارش داد که ارتش آمریکا دو حمله هوایی را که در سال ۲۰۱۹ به سوریه انجام داد و حدود ۶۴ زن و کودک کشته شدند، پنهان کرده است.

بر اساس این گزارش، دو حمله هوایی متوالی در نزدیکی روستای الباغوز به دستور یگان عملیات ویژه مخفی آمریکا که وظیفه عملیات زمینی در سوریه را بر عهده داشت، انجام شد.

این روزنامه نوشت، فرماندهی مرکزی آمریکا که بر عملیات هوایی آمریکا در سوریه نظارت داشت، برای اولین بار در روزهای اخیر به این دو حمله اعتراف کرد و آن‌ها را “موجه” دانست!

فرماندهی مرکزی در بیانیه‌ای روز شنبه، روایتی را که به روزنامه واشنگتن پست درباره کشته شدن ۸۰ نفر از جمله ۱۶ داعشی و چهار غیرنظامی در این دو حمله گفته بود، تکرار و اعلام کرد که مشخص نیست ۶۰ نفر دیگر غیرنظامی بودند یا نه و احتمال دارد زنان و کودکان جزو عنصاصر داعش بوده باشند.

انتهای پیام

منبع