پیگیری وضعیت اتباع ایرانی گرفتار در مرزهای بلاروس با لیتوانی و لهستان
پیگیری وضعیت اتباع ایرانی گرفتار در مرزهای بلاروس با لیتوانی و لهستان

به گزارش ایسنا، قرار است سجادی ضمن دیدار با مقامات بلاروسی، درباره وضعیت اتباع ایرانی رایزنی کند. همچنین، هماهنگی‌های لازم با طرف بلاروسی جهت حضور و بازدید میدانی معاون وزیر امور خارجه ایران از مناطق مرزی در دستور کار برنامه این سفر است. پیش از این نیز  امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه، طی گفت‌وگوی تلفنی با […]

به گزارش ایسنا، قرار است سجادی ضمن دیدار با مقامات بلاروسی، درباره وضعیت اتباع ایرانی رایزنی کند.

همچنین، هماهنگی‌های لازم با طرف بلاروسی جهت حضور و بازدید میدانی معاون وزیر امور خارجه ایران از مناطق مرزی در دستور کار برنامه این سفر است.

پیش از این نیز  امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه، طی گفت‌وگوی تلفنی با همتای بلاروس خود در باره وضعیت اتباع ایرانی رایزنی و تبادل نظر کرده بود.

وزارت امور خارجه در راستای حمایت کنسولی و حقوقی از اتباع کشورمان، پیرو اطلاع از گرفتاری تعدادی از شهروندان ایرانی در مرزهای بلاروس با لیتوانی و لهستان، بلافاصله پیگیری موضوع را در دستور کار قرار داد.

سفارت ادر مینسک برای استیفای حقوق شهروندان ایرانی، در تماس مستمر با مقامات بلاروسی است و همچنین با ارسال یادداشت‌های متعدد به وزارت امور خارجه بلاروس، خواستار رسیدگی فوری و همکاری مقامات این کشور در مساعدت به هموطنان گرفتار در سرما شده است.

انتهای پیام

منبع