کابینه ترودو ۲۵ اکتبر معرفی می شود
کابینه ترودو ۲۵ اکتبر معرفی می شود

به گزارش ایسنا به نقل از CBCNEWS، انتظار می‌رود ترودو چندین چهره جدید را به کابینه خود اضافه کند در حالی که برخی از وزرای کهنه کار احتمالا به طور کامل کابینه را ترک می کنند. به گفته منابع محتمل‌ترین تاریخ برای معرفی کابینه جدید کانادا ۲۵ اکتبر است اما زمان نهایی به طور رسمی […]

به گزارش ایسنا به نقل از CBCNEWS، انتظار می‌رود ترودو چندین چهره جدید را به کابینه خود اضافه کند در حالی که برخی از وزرای کهنه کار احتمالا به طور کامل کابینه را ترک می کنند.
به گفته منابع محتمل‌ترین تاریخ برای معرفی کابینه جدید کانادا ۲۵ اکتبر است اما زمان نهایی به طور رسمی در روز جمعه اعلام می شود. دولت همچنین می‌تواند همزمان تاریخ روی کارآمدن پارلمان جدید را اعلام کند.
تعهد ترودو به کابینه متوازن از نظر جنسیتی، همراه با نیاز وی به وزیران جدید کابینه از ایالت نوا اسکوشیا و آلبرتا، احتمالاً مستلزم تغییرات قابل توجهی در نفرات اصلی دولت است.
بزرگترین تغییر ممکن است در وزارت دفاع ایجاد شود. بسیاری از لیبرال‌های ارشد پیشنهاد می‌کنند که وزیر دفاع فعلی به مجموعه جدیدی منتقل شود.
منابع داخلی کانادا می گویند واضح است که فرد جدیدی در راس وزارت دفاع برای مقابله با سوء رفتار جنسی در ارتش نیاز است و می گویند زمان آن رسیده است که یک زن کنترل وزارت دفاع ملی را به دست بگیرد.
انتظار می رود ترودو هنگام تشکیل کابینه جدید به افراد با تجربه خود تکیه کند. پس از انتخابات ۲۰۱۹، تنها دو نماینده جدید مستقیماً به کابینه ارتقا یافتند.
گفته می‌شود ترودو به دنبال افراد باتجربه خواهد بود زیرا او دوباره با رهبری دولت اقلیت روبرو است.
انتهای پیام

منبع