کرملین: ادعای آمریکا درباره برنامه مسکو برای حمله به اوکراین “باطل” است
کرملین: ادعای آمریکا درباره برنامه مسکو برای حمله به اوکراین “باطل” است

به گزارش ایسنا،‌ به نقل از راشا تودی، کاخ کرملین در بیانیه‌ای به ادعای جدید آمریکا مبنی بر اینکه روسیه برای حمله مجدد به اوکراین برنامه ریزی می‌کند، واکنش نشان داد. در این بیانیه ضمن رد ادعای آمریکا آمده که چنین اتهاماتی باطل و غیرقابل توجیه هستند. از سوی دیگر به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، دمیتری […]

به گزارش ایسنا،‌ به نقل از راشا تودی، کاخ کرملین در بیانیه‌ای به ادعای جدید آمریکا مبنی بر اینکه روسیه برای حمله مجدد به اوکراین برنامه ریزی می‌کند، واکنش نشان داد. در این بیانیه ضمن رد ادعای آمریکا آمده که چنین اتهاماتی باطل و غیرقابل توجیه هستند.

از سوی دیگر به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، دمیتری پولیانسکی، معاون سفیر روسیه در سازمان ملل نیز اظهار کرد، مسکو هرگز تا زمان که توسط اوکراین یا طرف دیگری اول تحریک نشود، به این کشور حمله نخواهد کرد.

او در ادامه این اظهاراتش به تهدیدات فراوان مطرح شده از سوی اوکراین و اقدامات تحریک آمیز کشتی‌های جنگی آمریکا در دریای سیاه اشاره کرد.

پولیانسکی این صحبت را در پاسخ به سوالی درباره گزارش‌های مربوط به تقویت قوای استقرار یافته روسیه در جبهه مربوط به اوکراین اشاره کرد؛ گزارش‌هایی که متعاقب آن باعث افزایش فشارهای آمریکا و تضمین دهی روز چهارشنبه آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا به همتای اوکراینی اش در خصوص “آهنین بودن”‌ تعهد واشنگتن به امنیت و تمامیت ارضی اوکراین و عدم تغییر آن شد.

پولانسکی در پاسخ به این سوال که آیا روسیه برای حمله به اوکراین برنامه‌ریزی کرده است یا خیر گفت:‌ روسیه هرگز چنین برنامه‌ای نریخته و هرگز چنین کاری نکرده و هرگز تا زمانی که از سوی اوکراین یا طرف دیگری تحریک نشده و شاهد تهدید شدن حاکمیت ملی روسیه نباشد، قصد دست زدن به چنین کاری را ندارد.

پولیانسکی بیان داشت: تهدیدات زیادی از جانب اوکراین مطرح می‌شوند و فراموش نکنید که کشتی‌های جنگی آمریکایی در دریای سیاه در فاصله خیلی نزدیکی در حال فعالیت هستند.

او به خبرنگاران در مقر سازمان ملل گفت: بنابراین هر روز یک روز بسیار سخت برای اجتناب از درگیری مستقیم در دریای سیاه است. ما به همکاران آمریکایی مان هشدار دادیم که این یک تحریک واقعی است.

انتهای پیام

منبع