کشف زمین خواری ۲۴۳ میلیاردی و دستگیری ۵ متهم
کشف زمین خواری ۲۴۳ میلیاردی و دستگیری ۵ متهم

به گزارش ایسنا، سردار محمدرضا مقیمی در تشریح جزئیات این خبر اظهار کرد: در راستای مقابله و مبارزه جدی با جرایم اقتصادی به ویژه مقابله با زمین خواری طرح عملیاتی مبارزه با جرایم اقتصادی با انجام کارهای اطلاعاتی و پلیسی در دستور کار این پلیس قرار گرفت. وی افزود: با بررسی ها و استعلام های […]

به گزارش ایسنا، سردار محمدرضا مقیمی در تشریح جزئیات این خبر اظهار کرد: در راستای مقابله و مبارزه جدی با جرایم اقتصادی به ویژه مقابله با زمین خواری طرح عملیاتی مبارزه با جرایم اقتصادی با انجام کارهای اطلاعاتی و پلیسی در دستور کار این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: با بررسی ها و استعلام های صورت گرفته زمین‌های متصرفه غیرقانونی به میزان ۲۷۶ هکتار از افراد سودجو و اخلالگر که زمین‌های ملی را با شیوه و شگردهای گوناگون از قبیل تسطیح، شخم، احداث بنا، غرس درخت و … تحت تصرف خود درآورده بودند طی یک ماه گذشته در سطح کشور شناسایی و کشف شد.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا با اشاره به اینکه با هماهنگی مراجع قضائی، اراضی موصوف خلع ید شد، خاطرنشان کرد: کارشناسان، ارزش زمین های مورد نظر را بیش از ۲۴۳ میلیارد ریال برآورد کرده اند.

این مقام ارشد انتظامی خاطرنشان کرد: در این رابطه پنج متهم دستگیر و پس از اعتراف با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شدند.

براساس گزارش سایت پلیس، سردار مقیمی در خاتمه ضمن تقدیر و تشکر از همکاری خوب هموطنان گفت: پلیس امنیت اقتصادی با آمادگی کامل هیچگونه اجازه ای به سودجویان و اخلالگران و زمین خواران برای ادامه جرائم شان نمی دهد و بدون هرگونه مماشاتی با آنان برخورد می کند.

انتهای پیام 

منبع