کمیساریای عالی انتخابات عراق: تسلیم فشارها نمی‌شویم
کمیساریای عالی انتخابات عراق: تسلیم فشارها نمی‌شویم

به گزارش ایسنا، به نقل از العربی الجدید، به دنبال تداوم تظاهرات شهروندان عراقی علیه نتایج انتخابات پارلمانی زودهنگام اخیر کشورشان، حسن سلمان، مدیر ارتباطات جمعی کمیساریای عالی انتخابات عراق در سخنانی اظهار کرد: کمیساریای انتخابات در کارش مستقل عمل می کند و تسلیم فشارهای سیاسی نمی‌شود. وی در گفت‌وگو با روزنامه «الصباح» تاکید کرد […]

به گزارش ایسنا، به نقل از العربی الجدید، به دنبال تداوم تظاهرات شهروندان عراقی علیه نتایج انتخابات پارلمانی زودهنگام اخیر کشورشان، حسن سلمان، مدیر ارتباطات جمعی کمیساریای عالی انتخابات عراق در سخنانی اظهار کرد: کمیساریای انتخابات در کارش مستقل عمل می کند و تسلیم فشارهای سیاسی نمی‌شود.

وی در گفت‌وگو با روزنامه «الصباح» تاکید کرد که این کمیساریا بر اساس بسترها و مسیرهای قانونی خود کار می‌کند.

سلمان با اشاره به شکایات مطرح شده علیه نتایج انتخابات گفت: هیئت قضایی انتخابات رأی خود را درباره شکایت‌های مطرح شده اعلام خواهد کرد و از صلاحیت قانونی پذیرش و یا رد آنها برخوردار است و نظر نهایی را در این باره خواهد داد و تصمیم آن برای تمامی طرف‌ها لازم الاجرا است.

وی ادامه داد: پس از رسیدگی به درخواست تجدیدنظر توسط هیئت قضایی، اسامی نهایی برندگان برای تایید نهایی به دادگاه فدرال ارسال می‌شود.

وی افزود: این کمیسیون تمامی ۴۳۲۴ شکایت و درخواست تجدیدنظر درباره انتخابات را به هیئت قضایی ارجاع داده است.

انتهای پیام

منبع