کنترل انصارالله بر پایگاه‌هایی در شرق حدیده
کنترل انصارالله بر پایگاه‌هایی در شرق حدیده

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، یک منبع نظامی یمنی گفت، کارکنان نیروهای مشترک از پیاده نظام ها و نیروهای مقاومت در منطقه تهامه پایگاه های خود را در شرکت آسیاب دریای سرخ و اطراف آن، جاده صنعا -حدیده در ۱۶ کیلومتری شرق شهر حدیده و نیز برخی پایگاه های دیگر را ترک […]

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، یک منبع نظامی یمنی گفت، کارکنان نیروهای مشترک از پیاده نظام ها و نیروهای مقاومت در منطقه تهامه پایگاه های خود را در شرکت آسیاب دریای سرخ و اطراف آن، جاده صنعا -حدیده در ۱۶ کیلومتری شرق شهر حدیده و نیز برخی پایگاه های دیگر را ترک کرده و به شهر الخوخه در جنوب استان حدیده رفتند.

این منبع گفت، پس از اینکه نیروهای مشترک پایگاه‌های خود را در ۱۶ کیلومتری شرق شهر حدیده تخلیه کردند، انصارالله اقدامات را برای بازگشایی جاده حیاتی که صنعا و حدیده را به هم متصل می‌کند، شروع کرد.

وی افزود، نیروهای مشترک پس از آن عقب نشینی کردند که خبرهایی از انجام توافق بر سر ایجاد منطقه عاری از سلاح میان این نیروها و انصارالله زیر نظر سازمان ملل منتشر شده است. این منطقه که با هدف لغو محاصره حدیده، تسهیل عملیات مین زدایی و بازگشایی جاده ۱۶ کیلومتری ایجاد می شود، تحت کنترل هیچ یک از دو طرف نیست.

نیروهای مشترک هنوز به عملیات خروج از پایگاه های نظامی در حدیده واکنشی نشان نداده‌اند.

انتهای پیام

منبع