کودتاگران نظامی میانمار مداخله خارجی را پشت راه ندادن رهبرشان به نشست آسه‌آن می‌دانند
کودتاگران نظامی میانمار مداخله خارجی را پشت راه ندادن رهبرشان به نشست آسه‌آن می‌دانند

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، سخنگوی شورای نظامی میانمار که در پی کودتای ماه فوریه به قدرت رسیده است، به بی‌بی‌سی گفت، نمایندگان آمریکا و اتحادیه اروپا بر اعضای دیگر آسه‌آن به منظور راه ندادن ژنرال مین آنگ هلاینگ، رئیس شورای نظامی به اجلاس آتی سران آسه‌آن فشار وارد کردند. این سخنگو […]

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، سخنگوی شورای نظامی میانمار که در پی کودتای ماه فوریه به قدرت رسیده است، به بی‌بی‌سی گفت، نمایندگان آمریکا و اتحادیه اروپا بر اعضای دیگر آسه‌آن به منظور راه ندادن ژنرال مین آنگ هلاینگ، رئیس شورای نظامی به اجلاس آتی سران آسه‌آن فشار وارد کردند.
این سخنگو گفت: می‌توان مداخلات از خارج را در این موضوع مشاهده کرد. ما از قبل می‌دانستیم برخی فرستادگان برخی کشورهایی با مسـؤول آمریکایی در امور خارجه دیدار داشتند همچنین تحت تاثیر فشارهای اتحادیه اروپا قرار گرفتند.
این سخنگو تاکید کرد، این تصمیم، سیاست انجمن آسه‌آن مبتنی بر اصل عدم مداخله در امور کشورها را از بین می‌برد و مقامات جدید در میانمار به رغم تصمیم اخیر آسه‌آن هرگز کرسی خود را در این انجمن رها نخواهند کرد.
منابع قبلا اعلام کردند، انجمن کشورهای جنوب شرق آسیا (آسه‌آن) روز جمعه موافقت کرد تا رهبر حکومت نظامی میانمار را به نشست قریب‌الوقوع رهبران این مجمع راه ندهد.
پنج منبع آگاه از تصمیم اتخاذ شده در نشست روز جمعه اعلام کردند، فرمانده کل ارتش و رهبر حکومت نظامی میانمار به نشست رهبران آسه‌آن در تاریخ ۲۸-۲۶ اکتبر (۶-۴ آبان) دعوت نمی‌شود و در عوض از یک چهره غیر سیاسی در میانمار درخواست می‌شود تا در این نشست شرکت کند.
انتهای پیام

منبع