آب تنها نهاده کمیاب در خفر است
آب تنها نهاده کمیاب در خفر است

محمد رضا رضایی کوچی شامگاه چهارشنبه ۲۱ مهرماه در جلسه شورای اداری شهرستان خفر که با حضور وزیر جهاد کشاورزی برگزار شد، عنوان کرد: پیشنهادی مطرح است تا طرحی را به سرعت آماده کنیم و با کمک‌های دولتی، مشارکت‌های کشاورزان، تسهیلات بانکی و حمایت‌هایی دولت کمبود آب رفع شود.  به گفته او، با تصویب ردیف اعتباری در […]

محمد رضا رضایی کوچی شامگاه چهارشنبه ۲۱ مهرماه در جلسه شورای اداری شهرستان خفر که با حضور وزیر جهاد کشاورزی برگزار شد، عنوان کرد: پیشنهادی مطرح است تا طرحی را به سرعت آماده کنیم و با کمک‌های دولتی، مشارکت‌های کشاورزان، تسهیلات بانکی و حمایت‌هایی دولت کمبود آب رفع شود. 
به گفته او، با تصویب ردیف اعتباری در بودجه سالانه و برنامه هفتم، موضوع  انتقال آب به سرزمین‌های حاصل خیز شهرستان خفر که یک کار مهم و اساسی است و در اولویت اول قرار دارد عملی خواهد شد.
این نماینده مجلس با بیان اینکه اولویت دوم باز هم بر مبنای بهبود شرایط اقتصادی منطقه است، اظهار کرد: راه‌اندازی منطقه اقتصادی یا شهرک اقتصادی این شهرستان اولویت دوم ماست؛ مراحل اولیه کار انجام شده است که شامل شناسایی زمین، استعلاماتی که باید دستگاه‌ها پاسخ می‌دادند و مجوزهایی که باید اخذ می شد، است. 
رضایی کوچی با اشاره به اینکه  برای ایجاد زیرساخت‌های منطقه و این شهرک نیاز به تامین مالی است، عنوان کرد: یکی از انتظارات ما این است که در این سفر مصوبه دوم ما تامین منابع مالی برای ایجاد زیرساخت‌های شهرک صنعتی شهرستان خفر باشد. 
نماینده مردم شهرستان‌های جهرم و خفر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در بحث کشاورزی بسیاری از قنوات، چشمه‌ها و کانال‌های انتقال آب کشاورزی دچار تخریب و فرسودگی است، افزود: انتظار داریم منابع مالی به صورت یکنواخت برای احیای این موارد تخصیص یابد. 
او، کشت کل نرگس را یک استعداد فوق العاده در شهرستان خفر دانست و تاکید کرد: ارزش افزوده این کشت به مراتب بیشتر از زیر بخش باغبانی در کشاورزی است.
انتهای پیام

منبع