ریاست‌جمهوری ترکیه سفر قریب‌الوقوع اردوغان به لیبی را تکذیب کرد
ریاست‌جمهوری ترکیه سفر قریب‌الوقوع اردوغان به لیبی را تکذیب کرد

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، دفتر رسانه‌ای ریاست جمهوری ترکیه اعلام کرد، ما اطلاعای از سفر رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری این کشور به لیبی یا برنامه‌ریزی برای این سفر نداریم. قرار است اردوغان روز یکشنبه آتی سفری به آفریقا به مدت چهار روز و شامل آنگولا، نیجریه و توگو داشته باشد. […]

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، دفتر رسانه‌ای ریاست جمهوری ترکیه اعلام کرد، ما اطلاعای از سفر رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری این کشور به لیبی یا برنامه‌ریزی برای این سفر نداریم.
قرار است اردوغان روز یکشنبه آتی سفری به آفریقا به مدت چهار روز و شامل آنگولا، نیجریه و توگو داشته باشد.
این در حالی است که سایت «شبکه ۲۱۸» لیبی اعلام کرد، اردوغان قصد دارد روز جمعه ۱۵ اکتبر (۲۳ مهر ماه) در رأس هیئتی عالی رتبه به لیبی سفر کند.
پیشتر موسی فقی، رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا با مولود چاووش‌اوغلو، وزیر خارجه ترکیه دیدار کرد و در جریان این دیدار دو طرف به بررسی شماری از پرونده‌ها از جمله اوضاع لیبی، اتیوپی، سومالی، مبارزه با تروریسم و همچنین پرونده سد النهضه پرداختند.
فقی در جریان کنفرانس مطبوعاتی در ترکیه خاطرنشان کرد: شبه نظامیان زیادی در لیبی وجود دارند. بحران‌هایی در داخل و اطراف اتیوپی وجود دارد. ما معتقدیم که لازم است ترکیه در جنگ با تروریسم و ​​بازگرداندن ثبات به این مناطق در کنار ما باشد .
وی بر اهمیت شراکت و همکاری دوجانبه با ترکیه تاکید کرد.
انتهای پیام

منبع