کمیسیون فرهنگی مجلس از رویکرد وزیر ورزش استقبال کرد
کمیسیون فرهنگی مجلس از رویکرد وزیر ورزش استقبال کرد

حجت‌الاسلام مجید نصیرایی در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص جلسه امروز عصر کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: نشست امروز کمیسیون با حضور آقای سجادی، وزیر ورزش و جوانان و معاونین وی برگزار شد. آقای سجادری در ابتدا گزارشی از برنامه‌های خود به نمایندگان ارائه کردند. بر اساس گزارش آقای وزیر، ۵۰ روز ابتدای کار وزیر […]

حجت‌الاسلام مجید نصیرایی در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص جلسه امروز عصر کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: نشست امروز کمیسیون با حضور آقای سجادی، وزیر ورزش و جوانان و معاونین وی برگزار شد. آقای سجادری در ابتدا گزارشی از برنامه‌های خود به نمایندگان ارائه کردند. بر اساس گزارش آقای وزیر، ۵۰ روز ابتدای کار وزیر ورزش و جوانان به شناخت حوزه کاری و همچنین شناخت آسیب‌های گذشته اختصاص داده شده و هم‌اکنون نیز در حال برنامه‌ریزی برای آینده هستند. 
وی افزود: بر اساس تاکیدات وزیر و معاونین وی، تشکیل شورای عالی جوانان و شورای عالی ورزش از جمله برنامه‌های وزارت ورزش و جوانان خواهد بود و داشتن پیوست فرهنگی در مورد باشگاه‌ها چه در سطح ملی و چه بین‌المللی به عنوان الزامات برای باشگاه‌ها محسوب خواهد بود. از سوی دیگر آقای سجادی نیز ضمن اعلام موافقت با یکی از موضوعات مورد توجه کمیسیون، یعنی تدوین نظام جامع باشگاهداری، خود بر اهمیت این موضوع تاکید داشت. 
نصیرایی تصریح کرد: فعالیت‌های جهادی این ۵۰ روزه وزیر ورزش و جوانان، ارتباط های گسترده با مجموعه‌های تخصصی و نهادهای مرتبط، تلاش برای شناخت قوت‌ها و آسیب‌شناسی و شناسایی کمبودها و نواقص در دو حوزه ورزش و جوانان، تمهیدات پیش‌بینی شده، برگزاری جلسات هم‌اندیشی با بخش‌های مختلف و ایجاد روابط کارآمد با صاحب‌نظران و برگزاری نشست با نمایندگان مجلس، انتصاب و انتخاب معاونین از میان جوانان و چهره‌های خوب و شاخص و در عین حال صاحب‌نظر و متخصص و موارد دیگری که در جلسه امروز کمیسیون مطرح شده، نکات حائز اهمیتی بود که همکاران به اتفاق این اقدامات را برای آغاز کار بسیار مطلوب می‌دانستند و از این رویکرد وزیر قدردانی کردند.
سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: با توجه به حجم مباحثی که در دو حوزه ورزش و جوانان لازم است به آن توجه شود و با توجه به زمان و منابع محدود و انتظاراتی که در حوزه تحول‌آفرینی از مجموعه وزارت ورزش و جوانان وجود دارد، همکاران تاکید داشتند نقشه راه وزارت ورزش و جوانان هرچه سریع‌تر نهایی شود. در این نشست همچنین توجه به ارزش‌های ایرانی و اسلامی از موضوعات مهمی بود که هم برای حوزه ورزش و هم برای حوزه جوانان نسبت به آن تاکید شد.
انتهای پیام

منبع