تداوم ناآرامی های در لبنان/ صف طولانی مقابل پمپ بنزین‌ها
تداوم ناآرامی های در لبنان/ صف طولانی مقابل پمپ بنزین‌ها

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رای الیوم، لبنان روزهای ناآرامی را سپری می کند و امروز چهارشنبه هم معترضان برخی راهها را در مناطقی از لبنان در اعتراض به اوضاع معیشی نابسامان و افزایش قیمت دلار، بستند. خبرنگار المیادین گزارش داد: معترضان به دنبال حمله به ساختمان وزارت اقتصاد در بیروت برآمدند و […]

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رای الیوم، لبنان روزهای ناآرامی را سپری می کند و امروز چهارشنبه هم معترضان برخی راهها را در مناطقی از لبنان در اعتراض به اوضاع معیشی نابسامان و افزایش قیمت دلار، بستند.

خبرنگار المیادین گزارش داد: معترضان به دنبال حمله به ساختمان وزارت اقتصاد در بیروت برآمدند و با نیروهای امنیتی درگیر شدند.

این همزمان با درخواست ها برای برگزاری تظاهرات روز خشم امروز و برگزاری تظاهرات است.

بر اساس این گزارش؛ برخی مغازها بسته هستند و صف طولانی در برابر پمپ بنزین ها که بسیاری از آنها کار نمی کنند، ایجاد شده است.

اعتراضات در مناطق مختلف این کشور به سبب اوضاع معیشتی نابسامان و افزایش نرخ دلار در برابر لیره لبنان است.

کلاف سردرگم مشکلات سیاسی و اختلاف‌های احزاب لبنانی مدت‌ها است که پیچیده شده و تاکنون با وجود رایزنی‌های داخلی نتیجه‌ای برای تشکیل دولت جدید حاصل نشده است. همین امر سبب شده نگاه برخی طرف‌ها در لبنان معطوف به امانوئل ماکرون رییس جمهوری فرانسه شود تا شاید وی با ابتکار عمل، راهکاری برای حل این بحران ارائه دهد.

این در حالی است که تلاش‌های قبلی ماکرون پس از انفجار بیروت برای متقاعد کردن نیروهای سیاسی لبنان به تشکیل دولتی که قادر به انجام اصلاحات سیاسی و اقتصادی باشد، نتیجه بخش نبوده است.

مشکل اساسی لبنان دخالت‌های آمریکا در امور این کشور و پیروی عربستان و برخی کشورهای اروپایی و منطقه، از سیاست واشنگتن است، به این معنا که اگر توطئه‌ها و تحریم‌های آمریکا علیه لبنان که در مسیر تأمین منافع رژیم صهیونیستی می‌باشد، کاهش یابد، مشکلات لبنان نیز به طور خودکار کاهش خواهد یافت.