روسیه: تصمیم اتمی لندن ضربه ای جدی به مفهوم کنترل تسلیحاتی است
روسیه: تصمیم اتمی لندن ضربه ای جدی به مفهوم کنترل تسلیحاتی است

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ایتارتاس، دیمیتری پسکوف سخنگوی کاخ کرملین می گوید تصمیم انگلیس مبنی بر افزایش کلاهک های هسته ای این کشور، تهدیدی بالقوه علیه ثبات جهانی و امنیت راهبردی آن است. وی همچنین گفت هرگونه اقدام در راستای تقویت زرادخانه هسته ای، آن هم به بهانه واهی دفع تهدیدهای روسیه […]

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ایتارتاس، دیمیتری پسکوف سخنگوی کاخ کرملین می گوید تصمیم انگلیس مبنی بر افزایش کلاهک های هسته ای این کشور، تهدیدی بالقوه علیه ثبات جهانی و امنیت راهبردی آن است.

وی همچنین گفت هرگونه اقدام در راستای تقویت زرادخانه هسته ای، آن هم به بهانه واهی دفع تهدیدهای روسیه اشتباه است.

همزمان سرگئی ریابکوف معاون وزارت خارجه روسیه می گوید تصمیم لندن ضربه ای بزرگ به مفهوم کنترل تسلیحاتی است و به لحاظ سیاسی نیز غیرسازنده و مضر است.

به گزارش مهر، انگلیس قصد دارد قوانین مربوط به چگونگی استفاده یا تهدید به استفاده از تسلیحات هسته‌ای را تغییر دهد حال آنکه مدعی است این تغییر، محصول افزایش قابل توجه توان تسلیحات هسته ای کشورهای متخاصم است.

بر همین اساس نیز، لندن قرار است تعداد کلاهک‌های هسته‌ای خود را از ۱۸۰ به ۲۶۰ عدد افزایش داده و با این حساب، به سه دهه تلاش برای کاهش تدریجی تعداد تسلیحات هسته‌ای در راستای بازبینی در سیاست خارجی، امنیتی و دفاعی خود پایان دهد.