عون: الحریری اگر نمی تواند تشکیل دولت دهد کناره گیری کند
عون: الحریری اگر نمی تواند تشکیل دولت دهد کناره گیری کند

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المیادین، «میشل عون» رئیس جمهور لبنان در خلال یک سخنرانی تلویزیونی تاکید کرد که وضعیت لبنان بسیار شکننده و خطرناک است و از نخست وزیر مکلف کشورش خواستار تشکیل هرچه سریع‌تر کابینه شد. عون در سخنرانی خطاب به الحریری گفت که اگر در تکمیل فرآیند تشکیل کابینه به […]

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المیادین، «میشل عون» رئیس جمهور لبنان در خلال یک سخنرانی تلویزیونی تاکید کرد که وضعیت لبنان بسیار شکننده و خطرناک است و از نخست وزیر مکلف کشورش خواستار تشکیل هرچه سریع‌تر کابینه شد.

عون در سخنرانی خطاب به الحریری گفت که اگر در تکمیل فرآیند تشکیل کابینه به نتیجه‌ای نرسیده است وقت را تلف نکند و کنار برود.

رئیس جمهور لبنان در ادامه ضمن یادآوری اینکه تشکیل کابینه بایستی با موافقت او و تأیید قانون اساسی همراه شده باشد از سعد الحریری برای حضور در کاخ بعبدا دعوت کرد.

وی افزود: به منظور جلوگیری از ایجاد اختلاف در مواضع سیاسی ترجیح دادم سکوت کنم اما از امروز به بعد دیگر سکوت جایز نیست.

رئیس جمهور لبنان همچنین با محکوم کردن طرف‌هایی که در پیشرفت امور سیاسی کشورش به گونه‌ای ایفا کننده نقش هستند، گفت: همه این مسائل از منظر مسئولیت‌های انسانی، ملی و برآمده از قانون اساسی بوده و کسانی که درصدد دائمی کردن وضعیت دولت پیشبرد امور هستند، بخشیده نخواهند شد.

میشل عون در پایان سخنان با تاکید بر ضرورت نجات لبنان از ورود به تونل تاریک تصریح کرد: اگر کشور دچار فروپاشی شود، بپاشد و مردم لبنان با سد ناامیدی برخورد کنند و خشمشان منفجر شود دیگر به گردن یکدیگر انداختن مسئولیت‌ها فایده نخواهد داشت.