مواضع طالبان در قندهار افغانستان هدف حمله قرار گرفت
مواضع طالبان در قندهار افغانستان هدف حمله قرار گرفت

به گزارش خبرگزاری مهر، «سانی لگیت» (Sonny Leggett) سخنگوی نظامیان آمریکایی در افغانستان امروز چهارشنبه در پیامی توییتری از حمله به مواضع طالبان در ولایت قندهار افغانستان خبر داد. سخنگوی نظامیان آمریکایی در افغانستان در این خصوص نوشت که این حملات در شهرستان های «ژیری» و «اسپین بولدک» ولایت قندهار انجام شده است. «سانی لگیت» […]

به گزارش خبرگزاری مهر، «سانی لگیت» (Sonny Leggett) سخنگوی نظامیان آمریکایی در افغانستان امروز چهارشنبه در پیامی توییتری از حمله به مواضع طالبان در ولایت قندهار افغانستان خبر داد.

سخنگوی نظامیان آمریکایی در افغانستان در این خصوص نوشت که این حملات در شهرستان های «ژیری» و «اسپین بولدک» ولایت قندهار انجام شده است.

«سانی لگیت» افزود که این حملات براساس توافق کابل- واشنگتن انجام شد و هدف آن حمایت از نیروهای افغانستانی بوده و طی ۴۸ ساعت گذشته صورت گرفته است.

3723189 - مواضع طالبان در قندهار افغانستان هدف حمله قرار گرفت

به گزارش مهر، مذاکرات بین الافغانی از سپتامبر ۲۰۲۰ آغاز شد؛ حال آنکه تاکنون راه به جایی نبرده و خشونت‌ها نیز به واسطه عدم تمایل نیروهای بیگانه و اشغالگر برای خروج از این کشور، افزایش یافته است.

در سال ۲۰۲۰، شمار تلفات غیرنظامیان در درگیریهای افغانستان، ۸ هزار و ۸۲۰ نفر بود که در مقایسه با ۲۰۱۹، کاهشی ۱۵ درصدی را تجربه کرد. اما نکته نگران کننده، تغییر روند تلفات و صعودی شدن بی سابقه آن در سه ماهه پایانی ۲۰۲۰ است که با آغاز مذاکرات بین الافغانی مصادف شده است.

در حالی که از هفته های گذشته، بار دیگر مذاکره میان طالبان و کابل بعد از چند هفته بلاتکلیفی از سر گرفته شد؛ سازمان ملل طرفین را به آتش بس فراخواند؛ اقدامی که طالبان نظر مساعدی نسبت به پذیرش آن ندارد.

توافقنامه آمریکا و طالبان نیز در دهم اسفند سال گذشته به امضا رسید. بر اساس این سند که در دوحه امضا شد، طالبان باید حملات به نیروهای آمریکایی را متوقف کند، سطح خشونت‌ها را به شدت کاهش دهد و گفتگوهای صلح با دولت افغانستان را پیش ببرد.

آمریکا نیز در مقابل به اساس این سند تعهد داده بود که به تدریج از شمار نیروهایش در افغانستان بکاهد و تا می ۲۰۲۱ آنها را کاملاً خارج کند؛ تعهدی که تلاش‌های اخیر واشنگتن نشان می‌دهد مانند دیگر وعده‌های این کشور نقض خواهد شد.