تیراندازی رها شده؛ آقای وزیر! ورود کنید
تیراندازی رها شده؛ آقای وزیر! ورود کنید

احمدظفر جعفرزاده در گفت و گو با ایسنا، در خصوص کاندیدا شدن علی دادگر سرپرست فدراسیون تیراندازی در انتخابات این فدراسیون اظهار کرد: اگر بنای وزارت ورزش بر این بوده که افرادی که به عنوان سرپرست معرفی می شوند حق شرکت در انتخابات را ندارند و حتی اگر این موضوع قانون داخلی هم باشد ایجاب […]

احمدظفر جعفرزاده در گفت و گو با ایسنا، در خصوص کاندیدا شدن علی دادگر سرپرست فدراسیون تیراندازی در انتخابات این فدراسیون اظهار کرد: اگر بنای وزارت ورزش بر این بوده که افرادی که به عنوان سرپرست معرفی می شوند حق شرکت در انتخابات را ندارند و حتی اگر این موضوع قانون داخلی هم باشد ایجاب می کند اکنون وزیر مستقیما به این موضوع ورود کند و این قانون را رعایت کند. من در تعجب هستم، مگر می شود قانونی را که یک مدیر وضع می کند خودش اجرا نکند ولی انتظار داشته باشیم زیردستانش رعایت کنند! اگر این قانون وجود داشته باید اکنون دادگر در انتخابات شرکت نکند.
وی در ادامه در پاسخ به این سوال که پیش از این در دیگر فدراسیون ها همچون کشتی و پزشکی ورزشی سرپرستان حق حضور در انتخابات را نداشتند گفت: این تضادها به نفع جامعه نیست. تبعیض و تضاد بد است. نباید ارزش‌ها را زیر پا گذاشت.
جعفرزاده در ادامه در خصوص ۱۱ کاندیدای فدراسیون تیراندازی و حضور روسای هیات ها و ورزشکاران در میان نامزدها گفت: به همه کاندیداهای فدراسیون احترام می گذارم اما انگار این دور خیلی شلوغ است. اکنون به گونه ای شده که همه ما دیگر دوست داریم که از میان ورزشکاران این رشته یک نفر بیاید و رییس فدراسیون شود اما آن فرد باید چند ویژگی داشته باشد؛ اولین ویژگی قدرت است تا آن مدیر برای تیراندازی جاذبه اقتصادی داشته باشد، دوم مدیریت خود را اثبات کرده باشد و یک مدیر به تمام معنا باشد.
کارشناس و پیشکسوت تیراندازی در ادامه گفت: قدرت و مدیریت دو گزینه بسیار مهم و اصلی است و بعد از آن باید رییس فدراسیون ورزشکار باشد. اگر در تیراندازی همانند کشتی ورزشکاری را داریم که این سه وجهه را با هم دارد چقدر عالی خواهد بود. هر کدام از این سه ویژگی در رییس فدراسیون نقص باشد فرقی نمی کند. حتی اگر رییس غیر ورزشی هم باشد به مشکل می خوریم.
جعفرزاده در ادامه گفت: روی صحبت من با کسانی است که به عنوان عضو مجمع در این انتخابات شرکت می کنند. به آنها می گویم آگاه باشند و بدانند که سرنوشت تیراندازی به دست آنها رقم می خورد. آرزو می کنم افرادی که خود را می فروشند به خود بیایند و بدانند که سرنوشت فرزندان آینده تیراندازی دست آنهاست و آنها را قسم می دهم که به فرزندان خود خیانت نکنند و بهترین گزینه را انتخاب کنند. نباید به وعده هایی که به آنها داده می شود اعتنا کنند، بعید نیست که فردای آن وعده زنده نباشیم.
پیشکسوت تیراندازی در خصوص انتخاب حسین باقری به عنوان مربی تفنگ و نصر و نجفی به عنوان مربی تپانچه گفت: من در پاسخ به این سوال به حرف علی دادگر کنایه می زنم که گفته بود برای تپانچه برنامه داشتیم و از قبل می دانستیم که فروغی مدال می گیرد. شاید اینها هم جزو برنامه های دادگر است و ما خبر نداریم. امیدوارم که دادگر در رشته تفنگ با این برنامه ها نتیجه بگیرد.
مربی اسبق تیم ملی تپانچه افزود: متاسفم که چیزی به عنوان کار تخصصی در ورزش تیراندازی نمی بینم. می خواهم دادگر پاسخ این سوال مرا به جامعه تیراندازی بدهد که اکنون چند متخصص تیراندازی اطراف فدراسیون هستند؟ آنها پیشکسوتان را رانده‌اند و همه را حذف کرده اند. هر کسی که به نوعی تیراندازی را نقد کرد تاب نیاوردند. باید دانست کسانی که ما را نقد می کنند دوستان واقعی ما هستند که ما را از اشتباه در می آورند.
جعفرزاده در پاسخ به این سوال که آینده تیراندازی ایران با شرایط موجود را چطور می بیند گفت: کدام آینده؟ ما در گذشته خود درمانده ایم، چطور در مورد آینده نظر دهیم؟ گذشته ما ۶ سهمیه المپیک و دو فینالیست المپیک بوده اما اکنون کجا هستند؟ دل خود را به مدال طلای فروغی خوش کرده ایم. البته آن مدال یک کار عالی‌ بود اما باید به دادگر بگویم خود، جامعه تیراندازی و جامعه ایران را فریب ندهد. فروغی یک استثنا بود که با احترام به مربی اش اما او بدون مربی هم این مدال را می گرفت. مگر تنها یک ورزشکار تپانچه را به المپیک برده بودیم، چرا بقیه ورزشکاران نتوانستند حضور خود را نشان دهند؟
وی خطاب به وزیر ورزش و جوانان گفت: آقای وزیر! به تیراندازی کمک کنید، تیراندازی برای خودتان می تواند مایه آبرو و اعتبار شود. به نظر من بدجور تیراندازی رها شده است. تاکید می کنم به دوستانم در مجمع انتخاباتی آزادگی و وارستگی خود را در انتخابات اثبات کنند و به وعده های مالی و قول سفر خارجی اعتنا نکنند. امیدوارم یک بار که شده انتخاب را بر اساس اخلاق انجام دهیم و اخلاق مداری را فراموش نکنیم.
انتهای پیام

منبع