دردسر کشتی ایران برای حضور همزمان در جهانی ۲۰۲۲ و بازیهای آسیایی
دردسر کشتی ایران برای حضور همزمان در جهانی ۲۰۲۲ و بازیهای آسیایی

به گزارش ایسنا، رقابت های کشتی قهرمانی جهان از ۱۹ تا ۲۷ شهریور سال آینده به میزبانی بلگراد پایتخت صربستان برگزار می شود و آزاد و فرنگی کاران ایران به مصاف رقبای خود خواهند رفت. اما در شرایطی این رقابتها در سال آینده برگزار می شود که بازیهای آسیایی ۲۰۲۲ چین نیز همزمان با این […]

به گزارش ایسنا، رقابت های کشتی قهرمانی جهان از ۱۹ تا ۲۷ شهریور سال آینده به میزبانی بلگراد پایتخت صربستان برگزار می شود و آزاد و فرنگی کاران ایران به مصاف رقبای خود خواهند رفت.

اما در شرایطی این رقابتها در سال آینده برگزار می شود که بازیهای آسیایی ۲۰۲۲ چین نیز همزمان با این رقابت ها برگزار خواهد شد.

بر اساس برنامه اعلام شده، رقابت های کشتی آزاد و فرنگی بازی های آسیایی تنها ۳ روز پس از پایان رقابتهای قهرمانی جهان و از ۳۰ شهریور تا ۲ مهر در چین برگزار خواهد شد.

با این شرایط، فدراسیون کشتی چاره ای جز تشکیل دو تیم ملی در هر دو رشته آزاد و فرنگی نخواهد داشت، چرا که عملا امکان اینکه تیم های ملی به محض پایان رقابت های قهرمانی جهان عازم بازی های آسیایی شوند، وجود ندارد.

اهمیت هر دو رویداد برای ورزش ایران، کار تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی ایران را برای حضور قدرتمند در رقابتهای قهرمانی جهان و بازی های آسیایی سخت می کند و لازم است کادر فنی تیم های ملی از هم اینک برنامه ریزی های لازم برای ساماندهی دو تیم ملی برای حضور در این دو رویداد را انجام دهند.

انتهای پیام

منبع