سراجی: باید مشخص شود چه کسانی در فدراسیون پاداش گرفته یا به سفر رفته‌اند/ دبیرکل از دادن صورت‌های مالی اجتناب کرده است
سراجی: باید مشخص شود چه کسانی در فدراسیون پاداش گرفته یا به سفر رفته‌اند/ دبیرکل از دادن صورت‌های مالی اجتناب کرده است

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، مهرداد سراجی، مدیرعامل باشگاه سایپا در خصوص تجلیل از تیم والیبال بانوان سایپا اظهار داشت: امروز روز خوبی برای باشگاه فرهنگی ورزشی سایپا بود که از بانوان افتخار آفرین ایران، تجلیل کردیم. تیم والیبال بانوان سایپا به نمایندگی از بانوان کشور در مسابقات باشگاه‌های آسیا شرکت کرد و جزو […]

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، مهرداد سراجی، مدیرعامل باشگاه سایپا در خصوص تجلیل از تیم والیبال بانوان سایپا اظهار داشت: امروز روز خوبی برای باشگاه فرهنگی ورزشی سایپا بود که از بانوان افتخار آفرین ایران، تجلیل کردیم. تیم والیبال بانوان سایپا به نمایندگی از بانوان کشور در مسابقات باشگاه‌های آسیا شرکت کرد و جزو چهار تیم برتر قاره شدند که این افتخار برای اولین بار رقم خورد.

وی با بیان اینکه باشگاه سایپا در بخش بانوان فعال است درباره حضور تیم فوتبال این باشگاه در لیگ دسته اول و اینکه سرنوشت رأی دادگاه CAS چه خواهد شد، گفت: اولین جلسه ما در اعتراض به رأی کمیته استیناف، روز جمعه به صورت ویدئو کنفرانس برگزار می‌کنیم که طرفین دعوا از جمله باشگاه پیکان و فدراسیون فوتبال با داوران دادگاه حضور خواهند داشت و امیدوارم نتایج آنچنان باشد که حق سایپا که مورد تضییع قرار گرفت، به ما برگردد.

مدیرعامل باشگاه سایپا درباره اینکه اگر رأی CAS به سود این باشگاه باشد با توجه به برگزاری دیدارهای لیگ برتر و لیگ دسته اول ساز و کار چه خواهد بود، اظهار داشت: اینکه سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال پس از اعلام رأی چه تصمیمی بگیرند، مربوط به آینده است. من به عنوان مدیرعامل باشگاه سایپا موظف هستم که از حقوق تضییع شده باشگاهم دفاع کنم و روی این مسئله با مشاوران حقوقی وقت گذاشتم. حقوق قانونی ماست که این مسئله را پیگیری کنیم و در مراجع بین‌المللی طرح دعوا کردیم که منتظر صدور رأی هستیم و اینکه تصمیم فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ پس از اعلام رأی چه شود، مربوط به آینده است.

سراجی اعتراض سرمربی این تیم به کیفیت بد زمین‌های چمن گفت: باشگاه‌ها هزینه‌های مختلف و سنگینی دارند که زیرساخت‌های ورزشی رشد نکرده و بودجه‌ای برای آن اختصاص پیدا نکرده است. به عنوان نماینده مدیرعامل باشگاه‌ها در هیئت رئیسه تقاضا دارم که به رشد زیرساخت‌ها توجه کنند. امروز آماده کردن زیرساخت یک زمین، خیلی هزینه بالایی ندارد و شاید به اندازه یک بازیکن لیگ برتری متوسط، بتوان یک زمین خوب را آماده کرد و فضایی مهیا شود تا تیم‌ها فوتبال بازی کنند.

عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال درباره اینکه در خصوص اختلاف مهدی طارمی و دراگان اسکوچیچ برخی معتقد بودند فدراسیون فوتبال باید مسئله را حل می‌کرد و آیا این مسئله از سوی هیئت رئیسه امکان پذیر بود یا نه، اظهار داشت: مواضع تیم ملی در شرایط حساس، باید به صورت حرفه‌ای دنبال شود. اینکه اعضای هیئت رئیسه بخواهند وارد مسئله‌ای شوند که منشأ آن یک مصاحبه رسانه‌ای بوده و مشخص نیست در ترجمه آن مطالب هم چقدر دقت نظر بوده، حرفه‌ای نیست. این مشکل حل خواهد شد و بازیکن ارزشمند و سرمربی زحمتکش تیم ملی مواضع خود را به هم نزدیک خواهند کرد و این مسئله در حوزه هیئت رئیسه نیست و مربوط به وظایف کادر فنی و کادر سرپرستی و نهایتاً دبیرکل فدراسیون است.

سراجی درباره پرونده مارک ویلموتس و انتظار فدراسیون فوتبال برای صدور رأی این مربی در CAS گفت: این مسئله را تیم حقوقی فدراسیون فوتبال پیگیری می‌کند و من به این بخش ورود نکردم و اطلاعی ندارم، فقط امیدوارم مسئله به سود فدراسیون فوتبال کشورمان شود.

مدیرعامل باشگاه سایپا درباره درخواست برخی باشگاه‌ها برای دریافت تبلیغات محیطی نیز خاطرنشان کرد: سازمان لیگ باید به این مسئله شفاف بپردازد و رقم مبالغ را اعلام کند تا باشگاه‌ها مطلع شوند. بنده به عنوان مدیرعامل باشگاه سایپا هیچ ارتباط سیستماتیک و منظمی با سازمان لیگ برای مطلع شدن از میزان درآمدها ندارم. به عنوان هیئت رئیسه گزارش‌هایی جسته و گریخته می‌رسد، اما لازم است این سیستم اصلاح شود، باشگاه‌ها مطلع شوند و جلسات مشخصی برگزار شود و سازمان لیگ هم در راستای شفاف‌سازی عملکرد مالی‌اش گزارش رسمی را در اختیار مدیران عامل باشگاه‌ها قرار دهد.

وی درباره اینکه مبلغ دریافتی سایپا در این چند سال چقدر بوده، خاطرنشان کرد: مبلغ خیلی ناچیز بوده است. من باید اسناد را ببینم و اعداد دقیق اعلام شود، اما مبلغ کم بوده است.

سراجی در واکنش به این مسئله که جرایم انضابطی و 2.5 درصد از مبلغ قرارداد بازیکنان به سازمان لیگ می‌رسد و در مقابل خروجی چیست، اظهار داشت: یکی از موضوعاتی که در فدراسیون فوتبال به شخصه دنبال می‌کنم، شفافیت صورت‌های مالی است و در هیئت رئیسه بارها این مسئله را گفتم و از دبیرکل مکتوب خواستم این مسئله در دستور جلسه قرار بگیرد، اما تا الان این اتفاق رخ نداده است. می‌خواهم از همین تربیون استفاده کنم و به اعضای هیئت رئیسه، ریاست و دبیرکل فدراسیون اعلام کنم که لازم است صورت‌های مالی و گزارش عملکرد این 8-7 ماهه که هیئت رئیسه سر کار آمده حداقل به هیئت رئیسه داده شود که این اتفاق تا الان رخ نداده است.

عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال در واکنش به این مسئله که آیا تا به حال صورت‌های مالی به اعضای هیئت رئیسه هم داده نشده است، گفت: منظور از صورت‌های مالی درآمدها و هزینه‌هاست. باید مشخص شود که فدراسیون به عنوان یک بنگاه، شرکت، مجموعه یا سازمان درآمدها و هزینه‌هایی دارد. این درآمدها و هزینه‌ها ثبت شده و در سال مالی گزارش داده می‌شود که باید به تأیید هیئت رئیسه برسد. برای اینکه با مسائل حسابرسی مواجه نشویم، باید در هر بازه یک گزارش عملکرد از رفتار مالی فدراسیون به اعضای هیئت رئیسه داده شود. اینکه چه کسی چه میزان حقوق گرفته، چه کسی چه میزان پاداش گرفته، چه کسانی در سفرها با تیم ملی بوده‌اند و آیا با هزینه شخصی بوده یا فدراسیون هزینه کرده و اینها در صورت‌های مالی در گزارش عملکرد دیده می‌شود. اگر این گزارش عملکرد در اختیار اعضای هیئت رئیسه قرار بگیرد، می‌توان به این سؤالات پاسخ داد.

من از کمیته فوتسال استعفا کردم. در حال حاضر عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال هستم. پس از اعتماد اعضای مجمع به من و رأیی که به بنده دادند، باید از منافع آنها دفاع کنم. در کمیته فوتسال هم پس از انجام دو تورنمنت خوب که قبل از جام جهانی انجام شد و مقدمات اعزام تیم به جام جهانی را انجام دادیم، استعفا دادم و گفتم کاری برای انجام دادن ندارم و باید تمرکزم را روی هیئت رئیسه بگذارم. چون قول و وعده‌ای که به اعضای مجمع دادیم، مغفول مانده و برای استیفای حقوق اعضای مجمع تلاشم را در هیئت رئیسه انجام دهم.

انتهای پیام/

منبع