فیروزجا در جمع ستاره‌های برتر رقابتهای شطرنج تیمی اروپا
فیروزجا در جمع ستاره‌های برتر رقابتهای شطرنج تیمی اروپا

به گزارش ایسنا، بیست و سومین دوره مسابقات قهرمانی شطرنج تیمی اروپا از ۱۲ تا ۲۱ نوامبر (۲۱ تا ۳۰ آبان) در هتل Toplice در شرق اسلوونی برگزار خواهد شد. این مسابقات در دو بخش آزاد و زنان به طور همزمان کار خود را پیگیری می کند.  سایت شطرنجی chessbase در گزارشی به برگزاری این رقابت ها پرداخت و […]

به گزارش ایسنا، بیست و سومین دوره مسابقات قهرمانی شطرنج تیمی اروپا از ۱۲ تا ۲۱ نوامبر (۲۱ تا ۳۰ آبان) در هتل Toplice در شرق اسلوونی برگزار خواهد شد. این مسابقات در دو بخش آزاد و زنان به طور همزمان کار خود را پیگیری می کند. 

سایت شطرنجی chessbase در گزارشی به برگزاری این رقابت ها پرداخت و نوشت: دو تیم روسی (بخش مردان و زنان) به عنوان مدافع عنوان قهرمانی در این رقابت ها حاضر خواهند شد. در مجموع ۳۹ تیم برای شرکت در مسابقات آزاد و ۳۱ تیم برای رقابت در بخش زنان ثبت نام کرده اند. در مجموع ۱۳ بازیکن با رنکینگ ۲۷۰۰ یا بالاتر در مسابقات حضور خواهند داشت.

یک جذابیت بزرگ برای طرفداران شطرنج این است که ببینند تیم فرانسه با علیرضا فیروزجا به عنوان نفر اول این تیم چه عملکردی را از خود به جای می گذارد. فرانسه هرگز در این مسابقات مدال طلا کسب نکرده است.

همچنین این سایت شطرنجی اعلام کرد که گیری، الکساندر گریشچوک و فیروزجا از ستاره های برتر قهرمانی تیمی اروپا هستند و حضور این نام ها به جذابیت رقابتها افزوده است.

انتهای پیام

منبع