لبنان نیمی از قدرت خود را پیش از بازی با ایران از دست داد
لبنان نیمی از قدرت خود را پیش از بازی با ایران از دست داد

به گزارش خبرنگار مهر، باخت لحظات پایانی تیم ملی فوتبال لبنان برابر ایران باعث شد تا تحلیل‌ها و نظرات مختلفی درباره عملکرد لبنان و دلایل این شکست مطرح شود. دو تیم روز گذشته در چارچوب مسابقات انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر در ورزشگاه صیدا به مصاف هم رفتند و ایران با نتیجه ۲ بر ۱ […]

به گزارش خبرنگار مهر، باخت لحظات پایانی تیم ملی فوتبال لبنان برابر ایران باعث شد تا تحلیل‌ها و نظرات مختلفی درباره عملکرد لبنان و دلایل این شکست مطرح شود. دو تیم روز گذشته در چارچوب مسابقات انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر در ورزشگاه صیدا به مصاف هم رفتند و ایران با نتیجه ۲ بر ۱ حریفش را شکست داد.

«محمد فواز» خبرنگار سایت «گراند لبنان» در مطلبی که برای این سایت نوشته، در بحث دلایل شکست لبنان ابتدا به غیبت تماشاگران در ورزشگاه اشاره کرده است. در این مطلب آمده است: «شکی نیست که تصمیم فیفا برای جلوگیری از حضور تماشاگران در ورزشگاه صیدا به دلایل امنیتی ضربه سختی قبل از بازی با ایران محسوب می‌شود. تیم لبنان نیمی از قدرت خود را از دست داد و اگر هواداران حضور داشتند، تیم تقویت می‌شد بخصوص بعد از گل زودهنگام سونی سعد که برای لبنان به ثمر رساند.»

3953505 - لبنان نیمی از قدرت خود را پیش از بازی با ایران از دست داد

این خبرنگار همچنین به عامل تجربه بازیکنان ایران برای کسب این پیروزی «غیر منتظره» اشاره کرده و در بخش دیگری از مطلب خود نوشته است: «دلایل زیادی پشت این شکست ناامید کننده لبنان وجود دارد که بارزترین آن، اغراق در کارهای دفاعی بعد از گل سونی سعد است. این باعث شد که تیم میهمان ۷۰ درصد مالکیت توپ را در اختیار داشته باشد. بازیکنان لبنان می‌توانستند با تعادل بیشتری بازی کنند، حملات ایران را از بین ببرند و با حملات برق آسا حریف را آزار دهند و دفاعش را تحت فشار بگذارند.»

دلیل دیگر محمد فواز برای باخت لبنان، تعویض‌های ایوان هاشک سرمربی لبنان ذکر شده است: «تعویض های ایوان هاشک هم ناموفق و ناامید کننده بود به خصوص زمانی که او ربیع عطایا را که توانایی زیادی در حفظ توپ دارد، به زمین نفرستاد و ترجیح داد از هلال الحلوه استفاده کند.»

منبع