میزبان رقابت‌های شطرنج سریع و برق آسای ۲۰۲۱ جهان مشخص شد
میزبان رقابت‌های شطرنج سریع و برق آسای ۲۰۲۱ جهان مشخص شد

به گزارش ایسنا، فدراسیون جهانی شطرنج میزبان مسابقات جهانی سریع و برق آسا ۲۰۲۱ را مشخص کرد. فدراسیون جهانی شطرنج (فیده) نوشت: خوشحالیم که اعلام کنیم مسابقات سریع و برق آسا جهانی فیده در نورسلطان قزاقستان برگزار خواهد شد. این رویداد از ۲۵ دسامبر (۴ دی) به مدت ۵ روز کار خود را دنبال خواهد کرد. […]

به گزارش ایسنا، فدراسیون جهانی شطرنج میزبان مسابقات جهانی سریع و برق آسا ۲۰۲۱ را مشخص کرد. فدراسیون جهانی شطرنج (فیده) نوشت: خوشحالیم که اعلام کنیم مسابقات سریع و برق آسا جهانی فیده در نورسلطان قزاقستان برگزار خواهد شد. این رویداد از ۲۵ دسامبر (۴ دی) به مدت ۵ روز کار خود را دنبال خواهد کرد.

طبق اعلام فیده مجموع جوایز این رقابت ها یک میلیون دلار خواهد بود. ۳۵۰ هزار برای رقابت های آزاد سریع، ۳۵۰ هزار برای رقابت های آزاد برق آسا، ۱۵۰ هزار دلار برای مسابقات قهرمانی سریع بانوان و ۱۵۰ هزار دلار برای مسابقات برق آسای بانوان در نظر گرفته شده است.

به گزارش ایسنا، مسابقات جهانی سریع و برق آسا یکی از مهیج ترین  رویدادهای تقویم شطرنج برای اکثر طرفداران شطرنج است. پس از لغو این رقابت ها در سال ۲۰۲۰، فیده خوشحال است که این رقابت ها را با همکاری فدراسیون شطرنج قزاقستان برگزار می کند.

بازیکنانی که از اول ژانویه تا اول دسامبر ۲۰۲۱ در هر لیست رتبه بندی فیده (استاندارد، سریع یا برق آسا) حداقل دارای ریتینگ ۲۵۵۰ هستند می توانند در این رقابت ها حضور داشته باشند. همچنین قهرمانان ملی هر کشور که نماینده فدراسیون خود هستند بدون در نظر گرفتن عنوان یا رتبه می توانند در این رقابت ها دست به مهره شوند.

میزبان این رقابت ها حق دارد ۱۵ بازیکن دیگر را به انتخاب خود به این مسابقات دعوت کند.

انتهای پیام

منبع