پیکانِ جوانان، شگفتی‌ساز لیگ تا هفته چهارم
پیکانِ جوانان، شگفتی‌ساز لیگ تا هفته چهارم

به گزارش خبرگزاری تسنیم، شاید بزرگترین شگفتی لیگ برتر تا پایان هفته چهارم، صدرنشینی پیکان است که در کنار استقلال در بالای جدول قرار دارد. البته که قضاوت با توجه به گذشت تنها چهار هفته بسیار زود است اما به بهانه تعطیلی لیگ به واسطه بازی‌های ملی می‌شود نگاهی گذار به جدول لیگ برتر داشت. […]

به گزارش خبرگزاری تسنیم، شاید بزرگترین شگفتی لیگ برتر تا پایان هفته چهارم، صدرنشینی پیکان است که در کنار استقلال در بالای جدول قرار دارد. البته که قضاوت با توجه به گذشت تنها چهار هفته بسیار زود است اما به بهانه تعطیلی لیگ به واسطه بازی‌های ملی می‌شود نگاهی گذار به جدول لیگ برتر داشت.

با بررسی شرایط تیم‌ها نمی‌توان از کنار این موضوع گذشت که پیکان، تیمی که در صدر جدول هم امتیاز با استقلال قرار گرفته و حتی تعداد گل‌های زده و خورده برابری با آبی‌پوشان دارد شگفتی‌ساز لیگ تا پایان هفته چهارم به شمار می‌رود. پیکان برابر تراکتور، ذوب‌آهن و هوادار به پیروزی رسیده که بازیکنان شاخص و نامدارتری در اختیار دارند.

پروسه تحول پیکان از ابتدای فصل گذشته آغاز شد، باشگاهی که پیش از این در بسیاری از فصول یکی از گزینه‌های سقوط بود اما در این دو فصل چهره متفاوتی از خودش نشان داده است. این تیم فصل گذشته در جایگاه هفتم جدول ایستاد در حالی که فاصله زیادی با جمع چهار تیم بالای جدول و کسب سهمیه آسیایی نداشت و در این فصل هم به نظر می‌رسد روند قبلی را دنبال می‌کند.

مجتبی حسینی سرمربی سابق نفت مسجد سلیمان و ذوب‌آهن یکی از جوان‌ترین تیم های تحت هدایت خودش را وارد رقابت‌های لیگ برتر کرده با نفراتی که بسیاری از آنها برای فوتبالدوستان شناخته شده نیستند و برخی از آنها بدون هزینه‌های سنگین و قراردادهای نجومی از لیگ‌های دسته اول و دوم به این سطح آمده‌اند. مدیریت باشگاه هم که یک چهره فوتبالی است، سیاست کاهش هزینه‌ها را در پیش گرفت.

این البته تازه آغاز راه پر پیچ و خم پیکان جوانان است و کار آنها از این به بعد دشوارتر می‌شود چرا که سایر تیم‌ها این تیم را دست‌کم نخواهند گرفت و باید دید پیکانی‌ها می‌توانند روند موفقیت آمیز چهار بازی اول خود را ادامه دهند و ثابت کنند که موفقیت‌های هفته‌های اول‌شان اتفاقی نبوده یا در ادامه مسیر دچار چالش و مشکل خواهند شد. شاید این توقع وجود نداشته باشد که یکی از چهار تیم ارزان و کم هزینه لیگ در صدر جدول بماند اما موفقیت پیکان می‌تواند به الگویی امیدوارکننده برای فوتبال ایران تبدیل شود.

انتهای پیام/

منبع