کناره‌گیری موقت رئیس کنفدراسیون هندبال آسیا به دلیل محکومیت
کناره‌گیری موقت رئیس کنفدراسیون هندبال آسیا به دلیل محکومیت

به گزارش ایسنا و به نقل از اینساید دگیمز، شیخ احمد الفهد الصباح، رئیس کنفدراسیون هندبال آسیا به طور موقت از سمت خود کناره‌گیری کرد و یوشیهیده واتانابه ژاپنی نایب رئیس کنفدراسیون هندبال آسیا به عنوان سرپرست کنفدراسیون آسیا  معرفی شده است.  شیخ احمد چند روز قبل (۵ نوامبر ) ۱۴ آبان مجددا برای یک دوره […]

به گزارش ایسنا و به نقل از اینساید دگیمز، شیخ احمد الفهد الصباح، رئیس کنفدراسیون هندبال آسیا به طور موقت از سمت خود کناره‌گیری کرد و یوشیهیده واتانابه ژاپنی نایب رئیس کنفدراسیون هندبال آسیا به عنوان سرپرست کنفدراسیون آسیا  معرفی شده است. 

شیخ احمد چند روز قبل (۵ نوامبر ) ۱۴ آبان مجددا برای یک دوره ۴ ساله به عنوان رئیس فدراسیون هندبال آسیا معرفی شده بود. 

این مقام کویتی در ماه سپتامبر در دادگاهی در سوئیس به جرم جعل، مجرم شناخته شد و به ۱۴ ماه زندان و ۱۵ ماه تعلیق محکوم شد. به نقل از این ساید دگیمز او به همراه سه وکیل و یک مشاور در پی توطئه برای ساختن فیلم های دروغین برای آسیب رساندن به دولت کویت مجرم شناخته شده است. شیخ احمد قرار است به این تصمیم اعتراض کند.

 رئیس کمیته اخلاق کمیته بین المللی المپیک IOC قبل از انتخابات کنفدراسیون آسیا از حسن مصطفی رئیس فدراسیون جهانی هندبال خواسته بود تا اقدامات لازم در خصوص نامزدی شیخ احمد اتخاذ کند چون انتخاب مجدد او به عنوان رئیس فدراسیون آسیا به عنوان نقض اصول کلی اخلاق تلقی خواهد شد.

شیخ احمد پیش از این از عضویت در IOC نیز کنار رفته بود و منتظر رای نهایی دادگاه است.

انتهای پیام

منبع