4 دلیل شکست دردناک لبنان مقابل ایران از نگاه «کوره»
4 دلیل شکست دردناک لبنان مقابل ایران از نگاه «کوره»

به گزارش خبرگزاری تسنیم، سایت عربی «کوره» در گزارشی، به شکست 2 بر یک تیم ملی لبنان مقابل ایران اشاره کرد که در بخشی از آن آمده است: لبنان در حالی که با یک گل از تیم ملی ایران پیش بود، شکست دردناکی در وقت اضافه متحمل شد. با وجود تفاوت فنی بین دو تیم […]

به گزارش خبرگزاری تسنیم، سایت عربی «کوره» در گزارشی، به شکست 2 بر یک تیم ملی لبنان مقابل ایران اشاره کرد که در بخشی از آن آمده است: لبنان در حالی که با یک گل از تیم ملی ایران پیش بود، شکست دردناکی در وقت اضافه متحمل شد. با وجود تفاوت فنی بین دو تیم و کفه سنگین ترازو به سود ایران، غلبه بر سوریه به بازیکنان لبنان اعتماد به نفسی داده بود که می‌توانند شگفتی بسازند؛ اتفاقی که در آخرین لحظه از دست رفت.

دلایل زیادی پشت شکست ناامیدکننده وجود دارد که بیشتر آن به اصرار لبنانی‌ها به دفاع کردن، پس از گلزنی مربوط می‌شود. این اتفاق باعث شد میهمان در بیشتر دقایق مسابقه، بیش از 70 درصد توپ و میدان را در اختیار داشته باشد. بازیکنان لبنان می‌توانستند با توازن بازی کنند و به حملات ایران با هجوم سریع و سازمان‌یافته پاسخ دهند تا جلوی بازیسازی این تیم را بگیرند.

تعویض‌های ایوان هاشک هم ناامیدکننده بود و او تصمیم گرفت ربیع عطایا را که در حفظ توپ توانایی دارد، روی نیمکت بنشاند. غیبت هواداران در ورزشگاه صیدا هم ضربه شدیدی به لبنان زد. این تیم نیمی از قدرت خود یا حتی درصد بیشتری را از دست داد و حضور هواداران لبنانی در ورزشگاه، توان بازیکنان این تیم را پس از گلزنی افزایش می‌داد.

همچنین دراگان اسکوچیچ پس از گل تساوی ایران، مربیان لبنانی را تحریک کرد و تمرکز آنها را به هم زد؛ اتفاقی که در ادامه آن، گل دوم تیم ملی ایران در دقیقه 5+90 رقم خورد.

انتهای پیام/

منبع