جهاددانشگاهی واسط بین دانشگاه‌ها و صنعت در تجاری‌سازی فناوری است
جهاددانشگاهی واسط بین دانشگاه‌ها و صنعت در تجاری‌سازی فناوری است

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از جهاددانشگاهی، دکتر پیمان صالحی در حاشیه بازدید از نمایشگاه توانمندی‌ها و دستاوردهای جهاددانشگاهی ۱۴۰۰ اظهار کرد: سال‌هاست که با توجه به مسئولیت‌هایی که داشتم، ارتباط نزدیکی با جهاددانشگاهی دارم. ویژگی کار جهاددانشگاهی و مأموریتی که دارد این است که بتواند به‌عنوان یک واحد واسط بین دانشگاه‌ها و صنعت […]

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از جهاددانشگاهی، دکتر پیمان صالحی در حاشیه بازدید از نمایشگاه توانمندی‌ها و دستاوردهای جهاددانشگاهی ۱۴۰۰ اظهار کرد: سال‌هاست که با توجه به مسئولیت‌هایی که داشتم، ارتباط نزدیکی با جهاددانشگاهی دارم. ویژگی کار جهاددانشگاهی و مأموریتی که دارد این است که بتواند به‌عنوان یک واحد واسط بین دانشگاه‌ها و صنعت در تجاری‌سازی فناوری‌ها و یافته‌های علمی فعالیت کند.

معاون پژوهشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ادامه داد: خوشبختانه نگاه جهاددانشگاهی طی سال‌های اخیر عملیاتی‌تر شده است. احساس من این است که مأموریت جهاددانشگاهی باید این باشد که هرچه می‌تواند وابستگی خود را به بودجه‌های دولتی کاهش داده و بتواند بودجه موردنیاز خود را از طریق فناوری‌هایی که تولید می‌کند، تأمین کند.

صالحی تصریح کرد: جهاددانشگاهی در موقعیت کنونی کشور می‌تواند از طریق همکاری و هم‌افزایی با بهره‌برداران ویژه‌ای که خریداران این فناوری‌ها هستند و با اهرمی سازی بودجه‌ها و فناوری خود، منابع مالی بهره‌برداران را جذب کرده و این مدل را به دیگر حوزه‌ها همچون کشاورزی، امنیت غذایی و … تعمیم دهد.

معاون پژوهشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری تصریح کرد: دستاوردهای جهاددانشگاهی بسیار خوشحال‌کننده و شایان تقدیر است.

منبع