کاشت ایمپلنت برای درمان روماتیسم مفصلی
کاشت ایمپلنت برای درمان روماتیسم مفصلی

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از نیواطلس، از این طریق می‌توان واکنش‌های التهابی بدن به دنبال ابتلاء به این بیماری را کاهش داد و به درمان مبتلایان به رماتیسم مفصلی کمک کرد. این بیماری مزمن منجر به تورم و درد مفاصل شده و ضعف و سفتی مفاصل را موجب می‌شود. تخریب غضروف و ایجاد […]

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از نیواطلس، از این طریق می‌توان واکنش‌های التهابی بدن به دنبال ابتلاء به این بیماری را کاهش داد و به درمان مبتلایان به رماتیسم مفصلی کمک کرد. این بیماری مزمن منجر به تورم و درد مفاصل شده و ضعف و سفتی مفاصل را موجب می‌شود. تخریب غضروف و ایجاد ضایعات استخوانی از جمله پیامدهای ابتلاء به این بیماری است.

بیماری یادشده که می‌تواند از شکم و دستان به مغز و گردن و قفسه سینه و حتی قلب سرایت کند، ارتباطات بین سیگنال‌های ارسالی مغز و سایر اجزای بدن را مختل می‌کند. برای تداوم تحریک الکتریکی اعصاب، ایمپلنت‌های کوچک جدیدی طراحی شده که قبلاً نمونه‌های دیگری از آن برای درمان صرع و افسردگی تولید شده بود.

این ایمپلنت‌ها که عوارض خاصی نداشته‌اند بر روی گروه ۲۵۰ نفره ای از مبتلایان به روماتیسم مفصلی با موفقیت امتحان شده‌اند.

محققان آمریکایی می‌گویند این ایمپلنت‌ها که به اندازه یک کپسول عادی هستند از طریق یک برش کوچک در گردن افراد قرار می‌گیرند و به صورت بی سیم در عرض یک ساعت برای استفاده به مدت یک هفته قابل شارژ شدن هستند.

منبع